ForumPortaliGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi
...:::Meny Kryesore:::...
 Home
 Portali
 Forum
 Lista e Antarve
 Galeria
 Lajmet Flash
 Profili
 FAQ
 Testi I Dashuris
favoritos.gif Media & Muzika
 Telivizionet Live
 Video Klipe
 Ruzulltatet Sportive
 Mp3 Falass
 Mp3 RAP
 Kerkesa Muzikore
 Melodi Per Celular
icon_community.gif Argėtim-Zbavitje
 Video Humoristike
 Luani Lojra
 Dezing
 Poezi
 Gediche
 Argėtime
 Albumi Fotografik
 Tema tė Ndryshme
som_downloads.gif Shkarkime & Links
King-Rap Tolbar
Programe
Shkarko Scripte
Chat Programs
 Kėrko nė Forum
 Liderėt e forumit
 Ndihmė
 Kėrko
Moti Momental

Permbajta e ksaj faqe kerkon flash player per instalim kliko mbi ket tekst.


Futu nė chat

Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008
HTML clipboard
Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008

1. Bit Defender

2. Kaspersky

3. Eset NOD32

4. Trend Micro Antivirus

    plus AntiSpyware 

5. F-Secure Anti-Virus 

SMS Falas nga KING-RaP
Partnerėt
>>> AlBaZeMeR <<<

XoFaCe

->>Ks-MaX <<<---

->> KoSoVa.Li <<<---

 ->> Muzik-Anglisht <<<---

V.I.P Galeri

Top posters
kanuni
 
Xhebraili
 
vissari
 
El-Fuego
 
drini-89
 
RiRi
 
dj-baba
 
dosti
 
king
 
miri
 
Keywords
IP Addressa Juaj&Reklama
IP


Share | 
 

 Adelina Ismajli ka edhe njė kėngė pėr presidentin (Ibrahim Rugova).

Shko poshtė 
AutoriMesazh
kanuni

avatar

Numri i postimeve : 1130
Join date : 10/06/2008

Character sheet
vissi: Lojra

MesazhTitulli: Adelina Ismajli ka edhe njė kėngė pėr presidentin (Ibrahim Rugova).   Sun Jun 15, 2008 2:23 pm

Adelina Ismaili, kėndon nė "Big Brother" (VIDEO MUND TA SHIHENI KETU)


Nė hollin e njė hoteli tė vogėl pak metra qendres sė Tiranes, Mona, nena e kengetares Adelina Ismajli, teksa gjerb kafen e mėngjesit tė fton tė ulesh nė tavolinė e vogėl dhe shpjegon se e bija, ėshtė ende duke fjetur gjumė, edhe pse ora ka pak qė kaluar mesditėn. “U lodhėm dje nga rruga dhe fill pasi zbritėm nga avioni Adelina shkoi nė “Big Brother”, prandaj edhe ėshtė ende nė gjumė”, tregon Mona, sikur do tė justifikojė tė bijėn. Kjo ėshtė hera e parė pas shumė vitesh qė kėngėtarja vjen nė Tiranė, pas njė pauze tė gjatė muzikore, por edhe koncertesh tė cilat duket se pėr njė kohė i kishte lėnė pas. Por duket se mė shumė sesa jehona, shifra qė i kanė ofruar organizatorėt ka qenė arsyeja qė Adelina Ismajli, ėshtė shfaqur kalimthi nė Tiranė. Plot 3 mijė euro, kjo ka qenė marrėveshja qė ėshtė bėrė mes “Top Channel” dhe kėngėtares sė njohur qė ajo tė shfaqet vetėm 10 minuta nė ekran, njė surprizė kjo qė ishte dedikuar 3 finalistėve tė reality show-t “Big Brother”.

“Mujtėm me ardh nga Prishtina nė Tiranė vetėm pėr “Big Brother”, pasi na kishin thanė qė ėshtė shumė indjekur. Na u lutėn fort, manej vendosėm tė vinim. Gjithēka u kry me telefon me Arbanėn”, shprehet nėna e divės sė madhe tė muzikės shqiptare. Ajo pohon gjithashtu se, zakonisht Adelina lėviz nga Prishtina, vetėm pasi pronarėt e lokaleve apo diskove tė pranojnė shifrėn prej 10 mijė eurosh, shuma qė kėrkon zyrtarisht princesha e muzikės shqiptarė pėr nė koncert. Edhe pse mund tė duket njė shifėr marramendėse pėr shumė kėngėtarė tė tjerė, ėshtė e qartė, se oferta tė tilla i bėhen vetėm asaj, ikonės sė pazėvendėsueshme tė muzikės, e cila pėrveē 20 vite karrierė, gėzon famėn dhe suksesin, si kurrkush tjetėr artist shqiptar, brenda apo jashtė trojeve shqiptare. Nuk ka pikė dyshimi qė udhėtimet e Adelinės, pėrkthehen nė shifra disa mijėra euro, ndėrsa ky i fundit, duket se ka qenė edhe njė udhėtim pune nė Tiranė. Nėse Adelina e kishte menduar qė ky do tė ishte njė udhėtim i shkurtėr nė kryeqytet, realisht nuk ndodhi kėshtu, pasi nėnė e bijė kanė vendosur qė tė rrinė edhe dy ditė tė tjera, por kanė vendosur tė ndryshojnė hotel. Adelina zgjohet nga gjumi pak minuta pas orės 12.00 dhe e ėma e lajmėron tė bėjė gati valixhen pėr t’u zhvendosur gjetkė. “Nuk mujtėm me nejt mė shumė. Dhomat janė shumė tė vogla dhe televizori kap vetėm kanale serbe dhe bullgare, do tė shkojmė gjetiu…”, psherėtin ajo, teksa thith ngadalė njė cigare tė kushtueshme. Ndėrkohė porsa i takon kthimit nė Shqipėri, duket se as vera e nxehtė apo ofertat, nuk janė arsye bindėse qė Adelina tė jetė e pranishme nė Tiranė gjatė kėtij sezoni, pasi duket se gjatė kėsaj periudhe ajo do tė merret me promovimin e albumit tė ri, “Feniks”, i cili ka vetėm pak ditė ėshtė hedhur nė tregun mbarėshqiptar.KONTRATA ME “SUPERSONIC”

Kjo ardhje nė Tiranė, nuk ka qenė tjetėr veēse njė rrugė e dy punė pėr Adelinėn. Edhe pse kishte programuar qė tė largohej nga kryeqyteti mbrėmjen e djeshme, duket se diva e muzikės shqiptare, ka pasur edhe disa takime pune. Njė prej tyre ka qenė edhe me drejtues tė shtėpisė diskografike “Super- Sonic”, e cila ka marrė pėrsipėr tė gjitha tė drejtat e shitjes sė albumit tė saj tė fundit “Feniks” nė Shqipėri. “Adelina ėshtė shumė e kėnaqur nga shitjet e deritanishme tė albumit tėri, por nuk ka plane pėr koncerte nė Shqipėri. Albumi “Feniks” ka edhe njė kėngė pėr kryetarin (Ibrahim Rugovėn), e kishte amanet”, shton Mona, e ėma e kėngėtares Adelina Ismajli, e cila ėshtė njėkohėsisht edhe menaxhere e dy vajzave tė saj artiste. Pėr sa i takon vajzės sė dytė, ajo rrėfen se pas publikimit tė videoklipit “Nga 1 deri nė 10”, Zanfina pėr momentin ėshtė duke u marrė me provimet universitare, pasi pėr pak i duhet qė tė diplomohet, prandaj edhe ka lėnė pas dore pėr momentin ofertat pėr koncerte qė i janė bėrė sė fundmi.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Adelina Ismajli ka edhe njė kėngė pėr presidentin (Ibrahim Rugova).
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: .:: Hapėsira Muzikore ::. :: Muzika-
Kėrce tek: