ForumPortaliGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi
...:::Meny Kryesore:::...
 Home
 Portali
 Forum
 Lista e Antarve
 Galeria
 Lajmet Flash
 Profili
 FAQ
 Testi I Dashuris
favoritos.gif Media & Muzika
 Telivizionet Live
 Video Klipe
 Ruzulltatet Sportive
 Mp3 Falass
 Mp3 RAP
 Kerkesa Muzikore
 Melodi Per Celular
icon_community.gif Argėtim-Zbavitje
 Video Humoristike
 Luani Lojra
 Dezing
 Poezi
 Gediche
 Argėtime
 Albumi Fotografik
 Tema tė Ndryshme
som_downloads.gif Shkarkime & Links
King-Rap Tolbar
Programe
Shkarko Scripte
Chat Programs
 Kėrko nė Forum
 Liderėt e forumit
 Ndihmė
 Kėrko
Moti Momental

Permbajta e ksaj faqe kerkon flash player per instalim kliko mbi ket tekst.


Futu nė chat

Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008
HTML clipboard
Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008

1. Bit Defender

2. Kaspersky

3. Eset NOD32

4. Trend Micro Antivirus

    plus AntiSpyware 

5. F-Secure Anti-Virus 

SMS Falas nga KING-RaP
Partnerėt
>>> AlBaZeMeR <<<

XoFaCe

->>Ks-MaX <<<---

->> KoSoVa.Li <<<---

 ->> Muzik-Anglisht <<<---

V.I.P Galeri

Top posters
kanuni
 
Xhebraili
 
vissari
 
El-Fuego
 
drini-89
 
RiRi
 
dj-baba
 
dosti
 
king
 
miri
 
Keywords
IP Addressa Juaj&Reklama
IP


Share | 
 

 Facebook e Twitter sjellin deri tek izolimi shoqėror

Shko poshtė 
AutoriMesazh
kanuni

avatar

Numri i postimeve : 1130
Join date : 10/06/2008

Character sheet
vissi: Lojra

MesazhTitulli: Facebook e Twitter sjellin deri tek izolimi shoqėror   Fri Nov 06, 2009 2:26 am


Facebook e Twitter sjellin deri tek izolimi shoqėror
Kohė pas kohe paraqitet ndonjė organizatė apo grup qė pėrsėrit me kėmbėngulje se prania e theksuar nė botėn online sjell deri tek izolimi nė jetėn reale. Studimi mė i ri vėrteton atė qė edhe deri mė tani e kemi ditur: rrjetet shoqėrore sjellin deri tek kontaktet mė tė shumta “reale”.
Aktivitetet online sikur qė ėshtė komunikimi me anė tė postės elektronike dhe pėrdorimit tė blogut si dhe forma tjera tė shoqėrimit nė botėn online mund tė sjellė deri tek shoqėrimet mė tė pasuruar nė realitet. Kėtė pėrfundim e kanė nxjerrė ekspertėt e organizatės “Pew Internet and American Life Project”, e cila zakonisht analizon problemin e kėtij lloji.

“Izolimi shoqėror nuk ėshtė pėrmirėsuar diē dukshėm prej vitit 1985, prandaj vetėm afėrsisht gjashtė persona tė rritur mund tė deklarojnė se nuk kanė me kė tė flasin pėr problemet e tyre”, ka deklaruar i studimit tė pėrmendur Keith Hampton, profesor nė Shkollėn e Komunikimeve tė Universitetit Annenberg nga Pennsylvania.

Izolimi shoqėor nuk ka asnjė lloj lidhjeje me teknologjitė, e interneti defifnitivisht nuk ka sjellė deri aty qė njerėzit tė mos dalin nė vende publike.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Facebook e Twitter sjellin deri tek izolimi shoqėror
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: ..:: INFORMATIKA ::.. :: Tė Rejat e Teknologjis-
Kėrce tek: