ForumPortaliGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi
...:::Meny Kryesore:::...
 Home
 Portali
 Forum
 Lista e Antarve
 Galeria
 Lajmet Flash
 Profili
 FAQ
 Testi I Dashuris
favoritos.gif Media & Muzika
 Telivizionet Live
 Video Klipe
 Ruzulltatet Sportive
 Mp3 Falass
 Mp3 RAP
 Kerkesa Muzikore
 Melodi Per Celular
icon_community.gif Argėtim-Zbavitje
 Video Humoristike
 Luani Lojra
 Dezing
 Poezi
 Gediche
 Argėtime
 Albumi Fotografik
 Tema tė Ndryshme
som_downloads.gif Shkarkime & Links
King-Rap Tolbar
Programe
Shkarko Scripte
Chat Programs
 Kėrko nė Forum
 Liderėt e forumit
 Ndihmė
 Kėrko
Moti Momental

Permbajta e ksaj faqe kerkon flash player per instalim kliko mbi ket tekst.


Futu nė chat

Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008
HTML clipboard
Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008

1. Bit Defender

2. Kaspersky

3. Eset NOD32

4. Trend Micro Antivirus

    plus AntiSpyware 

5. F-Secure Anti-Virus 

SMS Falas nga KING-RaP
Partnerėt
>>> AlBaZeMeR <<<

XoFaCe

->>Ks-MaX <<<---

->> KoSoVa.Li <<<---

 ->> Muzik-Anglisht <<<---

V.I.P Galeri

Top posters
kanuni
 
Xhebraili
 
vissari
 
El-Fuego
 
drini-89
 
RiRi
 
dj-baba
 
dosti
 
king
 
miri
 
Keywords
IP Addressa Juaj&Reklama
IP


Share | 
 

 Prej tani MySpace lidhet me Twitter

Shko poshtė 
AutoriMesazh
kanuni

avatar

Numri i postimeve : 1130
Join date : 10/06/2008

Character sheet
vissi: Lojra

MesazhTitulli: Prej tani MySpace lidhet me Twitter   Thu Sep 24, 2009 2:08 pm


Prej tani MySpace lidhet me Twitter
Popullariteti ēdo ditė e mė i madh i rrjetit shoqėror dhe shėrbimit pėr mikroblogje Twitter siē edhe ėshtė mundet tė pritet tėrheq vėmendjen e lojtarėve tė mėdhenj nė kėtė pjesė tė tregut. Njė prej nismėtarėve tė rrjeteve shoqėrore MySpace prej tani e tutje mundėson sinkronizimin me Twitterin.
Siē pohon nė blogun zyrtar Sharon Nguyen, njėri prej drejtorėve nė taborin e MySpace, ky rrjet shoqėror prej tani e tutje u mundėson pėrdoruesve tė vet publikim automatik tė porosive tė statusit nga MySpace nė Twitter, derisa procesi mund tė pėrdoret edhe nga ana tjetėr.

Kjo mundėsi e re e MySpace ėshtė e realizuar me teknologjinė e “autenticitetit tė hapur” OAuth, tė cilėn kanė vendosur ta pėrdorin nė kėtė tabor tė rrjetit shoqėror.

Pėr fat tė keq, sinkronizimi i tė dhėnave nė mes tė dy shėrbimeve tė pėrmendura tani pėr tani vlen vetėm pėr pėrdoruesit nė SHBA dhe nuk e dimė nėse ai do tė bėhet i mundur edhe pėr pėrdoruesit nė pjesėn tjetėr tė botės.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Prej tani MySpace lidhet me Twitter
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: ..:: INFORMATIKA ::.. :: Tė Rejat e Teknologjis-
Kėrce tek: