ForumPortaliGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi
...:::Meny Kryesore:::...
 Home
 Portali
 Forum
 Lista e Antarve
 Galeria
 Lajmet Flash
 Profili
 FAQ
 Testi I Dashuris
favoritos.gif Media & Muzika
 Telivizionet Live
 Video Klipe
 Ruzulltatet Sportive
 Mp3 Falass
 Mp3 RAP
 Kerkesa Muzikore
 Melodi Per Celular
icon_community.gif Argėtim-Zbavitje
 Video Humoristike
 Luani Lojra
 Dezing
 Poezi
 Gediche
 Argėtime
 Albumi Fotografik
 Tema tė Ndryshme
som_downloads.gif Shkarkime & Links
King-Rap Tolbar
Programe
Shkarko Scripte
Chat Programs
 Kėrko nė Forum
 Liderėt e forumit
 Ndihmė
 Kėrko
Moti Momental

Permbajta e ksaj faqe kerkon flash player per instalim kliko mbi ket tekst.


Futu nė chat

Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008
HTML clipboard
Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008

1. Bit Defender

2. Kaspersky

3. Eset NOD32

4. Trend Micro Antivirus

    plus AntiSpyware 

5. F-Secure Anti-Virus 

SMS Falas nga KING-RaP
Partnerėt
>>> AlBaZeMeR <<<

XoFaCe

->>Ks-MaX <<<---

->> KoSoVa.Li <<<---

 ->> Muzik-Anglisht <<<---

V.I.P Galeri

Top posters
kanuni
 
Xhebraili
 
vissari
 
El-Fuego
 
drini-89
 
RiRi
 
dj-baba
 
dosti
 
king
 
miri
 
Keywords
IP Addressa Juaj&Reklama
IP


Share | 
 

 KumtesĖ PĖr Opinion E Klubit TĖ KaratesĖ "ulqini"

Shko poshtė 
AutoriMesazh
kanuni

avatar

Numri i postimeve : 1130
Join date : 10/06/2008

Character sheet
vissi: Lojra

MesazhTitulli: KumtesĖ PĖr Opinion E Klubit TĖ KaratesĖ "ulqini"   Thu Jul 10, 2008 1:51 pm

Ulqini" respekton ftesėn - merr pjesė me 60 garues

Tė shtunėn, mė 31 maj 2008, nė Ulqin u mbajt Kupa e I Internacionale e Karatesė "Champion Cup 2008", e organizuar nga Klubi i Karatesė "Champion", nė tė cilėn Klubi i Karatesė "Ulqini" mori pjesė me 60 garues, duke respektuar ftesėn e bėrė.
Edhe pse KK "Champion" nė garėn tonė "Ulqini Open 2008", tė mbajtur me rastin e Ditės sė Ulqinit, mė 5 prill tė kėtij viti, mori pjesė vetėm me dy garues, ne si udhėheqėsi sollėm vendim qė nė garėn e tyre tė marrim pjesė me 60 garues, me tė cilin respektuam ftesėn, qytetin tonė nė tė cilin u mbajt kjo garė, prindėrit e garuesve tanė dhe tė gjithė bashkėqytetarėt.
Klubi "Champion" nė ēdo garė tjetėr merr pjesė me 40-50 garues dhe ēdo rezultat e publikon nė media, por rezultatin e dy garuesve qė morėn medalje tė arta nė garėn "Ulqini Open 2008" nuk e publikuan fare, me qėllim apo pa qėllim. Kjo sjellje e pakuptimtė dhe pėrpjekjet e tyre tė vazhdueshme pėr pėrēarje nuk janė as nė tė mirėn e sportit e as nė tė mirėn e tė rinjve tanė.
Ne si udhėheqėsi kėrkojmė nga udhėheqėsia e kėtij klubi qė nė tė ardhmen t`i mendojnė mirė veprimet qė bėjnė dhe mos tė inicojnė veprime qė ēojnė vetėm kah e keqja, kah pėrēarja e urrejtja. Sportistėt duhen tė jenė shembull i sjelljes sė mirė, kulturės dhe disiplinės, e sidomos energjisė pozitive.
Nė kėtė garė Klubi i Karatesė "Ulqini" arriti tė rrėmbejė mbi 100 medalje dhe 18 kupa nė konkurrencėn individuale dhe ekipore dhe u rendit nė vendin e tretė duke grumbulluar 234 pikė. Nė vend tė dytė u renditėn dy klubet e karatesė "Albulena" dhe "Champion", tė cilėt morėn pjesė sė bashku dhe tė dy bashkė mblodhėn 256 pikė, ndėrsa vendi i parė i takoi KK "Buduqnost" me 274 pikė.
Udhėheqėsia e KK "Ulqini" ėshtė mė se e kėnaqur me rezultatet e arritura nė kėtė garė.
Nė kėtė Kupė morėn pjesė 26 klube me rreth 500 garues.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
KumtesĖ PĖr Opinion E Klubit TĖ KaratesĖ "ulqini"
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: .:: Kendi Sportivė ::. :: Sporti Shqiptar-
Kėrce tek: