ForumPortaliGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi
...:::Meny Kryesore:::...
 Home
 Portali
 Forum
 Lista e Antarve
 Galeria
 Lajmet Flash
 Profili
 FAQ
 Testi I Dashuris
favoritos.gif Media & Muzika
 Telivizionet Live
 Video Klipe
 Ruzulltatet Sportive
 Mp3 Falass
 Mp3 RAP
 Kerkesa Muzikore
 Melodi Per Celular
icon_community.gif Argėtim-Zbavitje
 Video Humoristike
 Luani Lojra
 Dezing
 Poezi
 Gediche
 Argėtime
 Albumi Fotografik
 Tema tė Ndryshme
som_downloads.gif Shkarkime & Links
King-Rap Tolbar
Programe
Shkarko Scripte
Chat Programs
 Kėrko nė Forum
 Liderėt e forumit
 Ndihmė
 Kėrko
Moti Momental

Permbajta e ksaj faqe kerkon flash player per instalim kliko mbi ket tekst.


Futu nė chat

Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008
HTML clipboard
Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008

1. Bit Defender

2. Kaspersky

3. Eset NOD32

4. Trend Micro Antivirus

    plus AntiSpyware 

5. F-Secure Anti-Virus 

SMS Falas nga KING-RaP
Partnerėt
>>> AlBaZeMeR <<<

XoFaCe

->>Ks-MaX <<<---

->> KoSoVa.Li <<<---

 ->> Muzik-Anglisht <<<---

V.I.P Galeri

Top posters
kanuni
 
Xhebraili
 
vissari
 
El-Fuego
 
drini-89
 
RiRi
 
dj-baba
 
dosti
 
king
 
miri
 
Keywords
IP Addressa Juaj&Reklama
IP


Share | 
 

 TĖ ShtunĖn NĖ Ulqin U Mbajt Turneu I ParĖ NdĖrkombĖtar NĖ Karate "champion Cup 2008"

Shko poshtė 
AutoriMesazh
kanuni

avatar

Numri i postimeve : 1130
Join date : 10/06/2008

Character sheet
vissi: Lojra

MesazhTitulli: TĖ ShtunĖn NĖ Ulqin U Mbajt Turneu I ParĖ NdĖrkombĖtar NĖ Karate "champion Cup 2008"   Thu Jul 10, 2008 1:51 pm

Njė spektakėl i nivelit evropian

Nė Turne morėn pjesė 26 klube me mbi 500 garues nga Mali i Zi, Shqipėria, Kosova, Serbia, Bosna dhe Hercegovina, Kroacia dhe Maqedonia. Vendin e parė nė renditjen e pėrgjithshme sa i pėrket klubeve e fitoi KK "Buduqnost" nga Podgorica, vendin e dytė klubet vendase "Albulena" dhe "Champion", tė cilėt morėn pjesė sė bashku nė kėtė garė, dhe vendin e tretė po klubit vendas "Ulqini". Ndėrsa nė garat e pėrfaqėsueseve, vendi i parė i takoi pėrfaqėsueses sė Bosnjes e Hercegovinės 1, vendi i dytė Malit tė Zi dhe vendi i tretė Shqipėrisė 1.
Nė organizim tė Federatės sė Karatesė sė Malit tė Zi dhe Klubit tė Karatesė "Champion", tė shtunėn nė Ulqin u mbajt Turneu I Ndėrkombėtar nė Karate "Champion Cup 2008". Nė tė morėn pjesė 26 klube me mbi 500 garues nga Mali i Zi, Shqipėria, Kosova, Serbia, Bosnja e Hercegovina, Kroacia dhe Maqedonia.
Vendin e parė nė renditjen e pėrgjithshme sa i pėrket klubeve e fitoi KK "Buduqnost" nga Podgorica, vendin e dytė klubet vendase "Albulena" dhe "Champion", tė cilėt morėn pjesė sė bashku nė kėtė garė, dhe vendin e tretė po klubit vendas "Ulqini". Pėrveē kupave dhe medaljeve, KK "Buduqnost" i takoi shpėrblimi prej 500 euro, KK "Albulena" dhe "Champion" 300 euro, ndėrsa KK "Ulqini" 150 euro".
Garuesi mė i mirė i Turneut u shpall Mijat Vojvodiq, ndėrsa garuesja mė e mirė Dijana Vujosheviq, tė dy nga KK "Buduqnost", tė cilėt u shpėrblyen me kupa dhe me nga 200 euro.
Nė pjesėn e dytė tė Turneut u zhvilluan garat ndėrmjet pėrfaqėsueseve shtetėrore. Nė tė morėn pjesė pėrfaqėsueset e Malit tė Zi, Shqipėria 1 dhe Shqipėria 2 si dhe Bosnja e Hercegovina 1 dhe Bosnja e Hercegovina 2. Nė pėrfundim tė garės, vendi i parė i takoi pėrfaqėsueses sė Bosnja e Hercegovina 1, vendi i dytė Malit tė Zi dhe vendi i tretė Shqipėrisė 1. Vendit tė parė i takoi shpėrblimi prej 2000 eurosh, vendit tė dytė shpėrblimi prej 1000 eurosh, ndėrsa vendit tė tretė shpėrblimi prej 500 eurosh.
Turneu u hap solemnisht nga nėnkryetari i Komunės sė Ulqinit, Mehmet Zenka, dhe kryetari i KK "Champion", Hysni Begu.
Nė pjesėn solemne morėn pjesė SHKA "Ulqini" dhe "Shtoji", si dhe SHKA nga Tivari dhe Shkolla e Vallėzimit nga Tivari.
KK "Champion" falėnderon pėr interesimin dhe mbėshtetjen e mbi 30 ndėrmarrjeve nga Ulqini qė me ndihmėn e tyre bėnė tė mundur organizmin e kėtij turneu, posaēėrisht sponsorėt e pėrgjithshėm Komunėn e Ulqinit dhe Prva Banka CG.
Turneu I Ndėrkombėtar nė Karate "Champion Cup 2008" pėr nga numri i pjesėmarrėsve, por sidomos niveli i organizimit ishte njė spektakėl i nivelit evropian.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
TĖ ShtunĖn NĖ Ulqin U Mbajt Turneu I ParĖ NdĖrkombĖtar NĖ Karate "champion Cup 2008"
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: .:: Kendi Sportivė ::. :: Sporti Shqiptar-
Kėrce tek: