ForumPortaliGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi
...:::Meny Kryesore:::...
 Home
 Portali
 Forum
 Lista e Antarve
 Galeria
 Lajmet Flash
 Profili
 FAQ
 Testi I Dashuris
favoritos.gif Media & Muzika
 Telivizionet Live
 Video Klipe
 Ruzulltatet Sportive
 Mp3 Falass
 Mp3 RAP
 Kerkesa Muzikore
 Melodi Per Celular
icon_community.gif Argėtim-Zbavitje
 Video Humoristike
 Luani Lojra
 Dezing
 Poezi
 Gediche
 Argėtime
 Albumi Fotografik
 Tema tė Ndryshme
som_downloads.gif Shkarkime & Links
King-Rap Tolbar
Programe
Shkarko Scripte
Chat Programs
 Kėrko nė Forum
 Liderėt e forumit
 Ndihmė
 Kėrko
Moti Momental

Permbajta e ksaj faqe kerkon flash player per instalim kliko mbi ket tekst.


Futu nė chat

Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008
HTML clipboard
Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008

1. Bit Defender

2. Kaspersky

3. Eset NOD32

4. Trend Micro Antivirus

    plus AntiSpyware 

5. F-Secure Anti-Virus 

SMS Falas nga KING-RaP
Partnerėt
>>> AlBaZeMeR <<<

XoFaCe

->>Ks-MaX <<<---

->> KoSoVa.Li <<<---

 ->> Muzik-Anglisht <<<---

V.I.P Galeri

Top posters
kanuni
 
Xhebraili
 
vissari
 
El-Fuego
 
drini-89
 
RiRi
 
dj-baba
 
dosti
 
king
 
miri
 
Keywords
IP Addressa Juaj&Reklama
IP


Share | 
 

 Rozana Radi

Shko poshtė 
AutoriMesazh
kanuni

avatar

Numri i postimeve : 1130
Join date : 10/06/2008

Character sheet
vissi: Lojra

MesazhTitulli: Rozana Radi   Sun Jun 15, 2008 4:04 am

Rozana Radi sė shpejti aktore nė telenovelė

Kishte folur shumė pėr emisionin e saj “Mambo”. Edhe gazetat kishin shkruar rreth tij, e madje programi ishte lanēuar edhe nė ekran. Por me sa duket tashmė Rozana Radi ka hequr dorė nga ky mendim. Ajo nuk do tė shfaqet nė ekran si prezantuese dhe klipi i kėngės “Mambo” duket, se do tė mbetet i vetmi kujtim i kėsaj sipėrmarrjeje artistike.

Pasi ėshtė larguar disi nga kėnga pėr tė mos e parė si kėngėtare me klipe dhe albume tė reja, ajo ka marrė njė tjetėr drejtim. Si autore tekstesh. Ėshtė komode, nuk shpenzon shumė dhe me sa duket nuk e ka tė vėshtirė tė gjejė fjalėt e duhura. Ndoshta duhet tė pranojmė, qė si tekstshkruese di tė godasė mė mirė se sa si kėngėtare. E pastaj po tė kujtojmė, qė me njė kėngė vetėm shpenzon, ndėrsa me fjalėt e saj mund tė fitosh kėnaqshėm duhet ta pranojmė, qė Rozi ka bėrė zgjedhjen e duhur.

Por duke qenė, se nuk i pėlqen tė qėndrojė shumė pas kuintave Rozana lė hapėsirė edhe pėr momente protagonizmi. Iu ėshtė kthyer lidhjeve tė vjetra. Ekranit, teatrit dhe protagonizmit. Mbase edhe ajo vetė mund tė kishte pyetur, pėrse i hyri kėngės, pasi ishte diplomuar pėr aktrim? Mbrėmjen e 8 marsit, e gjen nė sallėn e teatrit tė qytetit tė Durrėsit, si protagoniste tė disa monologėve, kryesisht dedikuar seksit femėr. Megjithatė projekti mė interesant nė kėtė drejtim ėshtė ai i njė telenovele.

E mbani mend Rozanėn nė telenovelėn “Njerėz dhe fate”? Megjithatė nuk ėshtė e njėjta gjė. Kėtė radhė bėhet fjalė pėr njė telenovelė tė gjatė, qė pritet tė xhirohet sė shpejti nė Shqipėri. Ėshtė njė produksion i “Digitalb”, qė do tė vijė nė drejtimin e njė regjisori kosovar. Mėsojmė, se mes disa aktorėve shqiptarė dhe kosovarė tė kontaktuar deri tani ėshtė edhe emri i Rozana Radit. Ndonėse ende nuk ėshtė nėnshkuar njė kontratė dhe nuk janė dhėnė detajet pėr rolin, pas bisedave paraprake flitet se Rozi e ka marrė gjithēka seriozisht dhe ėshtė tėrhequr nga kjo ofertė.

Pėr kėtė arsye besojmė, se sė shpejti do e shohim sėrish si aktore. Dhe shpresojmė tė jetė e vėrtetė. Ndėrkohė, duket se jeta private e Rozanės vazhdon nė qetėsi dhe pa tė reja, gjė qė do tė thotė se edhe pėr disa kohė do ta mbajė larg vėmendjen e paparacėve dhe do tė jetė jashtė faqeve rozė
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Rozana Radi
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: .:: Hapėsira Muzikore ::. :: Muzika-
Kėrce tek: