ForumPortaliGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi
...:::Meny Kryesore:::...
 Home
 Portali
 Forum
 Lista e Antarve
 Galeria
 Lajmet Flash
 Profili
 FAQ
 Testi I Dashuris
favoritos.gif Media & Muzika
 Telivizionet Live
 Video Klipe
 Ruzulltatet Sportive
 Mp3 Falass
 Mp3 RAP
 Kerkesa Muzikore
 Melodi Per Celular
icon_community.gif Argėtim-Zbavitje
 Video Humoristike
 Luani Lojra
 Dezing
 Poezi
 Gediche
 Argėtime
 Albumi Fotografik
 Tema tė Ndryshme
som_downloads.gif Shkarkime & Links
King-Rap Tolbar
Programe
Shkarko Scripte
Chat Programs
 Kėrko nė Forum
 Liderėt e forumit
 Ndihmė
 Kėrko
Moti Momental

Permbajta e ksaj faqe kerkon flash player per instalim kliko mbi ket tekst.


Futu nė chat

Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008
HTML clipboard
Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008

1. Bit Defender

2. Kaspersky

3. Eset NOD32

4. Trend Micro Antivirus

    plus AntiSpyware 

5. F-Secure Anti-Virus 

SMS Falas nga KING-RaP
Partnerėt
>>> AlBaZeMeR <<<

XoFaCe

->>Ks-MaX <<<---

->> KoSoVa.Li <<<---

 ->> Muzik-Anglisht <<<---

V.I.P Galeri

Top posters
kanuni
 
Xhebraili
 
vissari
 
El-Fuego
 
drini-89
 
RiRi
 
dj-baba
 
dosti
 
king
 
miri
 
Keywords
IP Addressa Juaj&Reklama
IP


Share | 
 

 Lexues elektronik tė librave nga Asus

Shko poshtė 
AutoriMesazh
kanuni

avatar

Numri i postimeve : 1130
Join date : 10/06/2008

Character sheet
vissi: Lojra

MesazhTitulli: Lexues elektronik tė librave nga Asus   Sun Jan 24, 2010 2:29 pm


Lexues elektronik tė librave nga Asus
Pėr dallim nga tjerėt tė cilėt mbėshteten nė ekranet E Ink, Asus ka vendosur qė nė lexuesin e vet elektronik tė librave tė pėrdorė teknologjinė OLED.
Tregu i lexuesve tė e-librave po bėhet ēdo ditė e mė i madh. Kėtė e vėrteton edhe kompania Asus me modelin e saj tė ri, i cili ėshtė bazuar nė teknologji tė ndryshme.

Lexuesi i parė ėshtė ai me shifrėn dalluese DR-570. Bėhet fjalė pėr njė pajisje me ekran gjashtė inēėsh OLED me ndriēim tė lartė, pėr dallim nga pajisjet tjera konkurrente tė prodhuesve tė cilėt pėrdorin teknologjinė E Ink. Po ashtu, ky lexues do tė ketė lidhje Wi-Fi e 3G, do tė jetė nė gjendje tė shfaqė video Flash, e kohėzgjatja e baterisė ėshtė deklaruar nė 122 orė.

Derisa DR-570 ėshtė i bazuar nė ekranin OLED me diagonale prej gjashtė inē, modeli tjetėr sjell me vete ekranin me diagonale prej nėntė inēėsh. Ekrani megjithatė ėshtė monokromatik me rezolucion prej 1.024 x 768 piksela, peshon 370 gramė, dhe ofron lidhje 3G e Wi-Fi. Pėr mė tepėr, lexuesi ėshtė i pajisur me 2 apo, nė mėnyrė opcionale 4 gigabajt tė memories sė integruar interne, mirėpo ka edhe qasje pėr kartela tė memories SD tė cilat mund tė pėrdorin pėr tė rritur kapacitetin e pajisjes pėr ruajtje tė dhėnave.

Nuk ka tė dhėna pėr kohėn e paraqitjes dhe ēmimet, mirėpo pritet qė tė lansohen gjatė pjesės sė parė tė kėtij viti.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Lexues elektronik tė librave nga Asus
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: ..:: INFORMATIKA ::.. :: Tė Rejat e Teknologjis-
Kėrce tek: