ForumPortaliGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi
...:::Meny Kryesore:::...
 Home
 Portali
 Forum
 Lista e Antarve
 Galeria
 Lajmet Flash
 Profili
 FAQ
 Testi I Dashuris
favoritos.gif Media & Muzika
 Telivizionet Live
 Video Klipe
 Ruzulltatet Sportive
 Mp3 Falass
 Mp3 RAP
 Kerkesa Muzikore
 Melodi Per Celular
icon_community.gif Argėtim-Zbavitje
 Video Humoristike
 Luani Lojra
 Dezing
 Poezi
 Gediche
 Argėtime
 Albumi Fotografik
 Tema tė Ndryshme
som_downloads.gif Shkarkime & Links
King-Rap Tolbar
Programe
Shkarko Scripte
Chat Programs
 Kėrko nė Forum
 Liderėt e forumit
 Ndihmė
 Kėrko
Moti Momental

Permbajta e ksaj faqe kerkon flash player per instalim kliko mbi ket tekst.


Futu nė chat

Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008
HTML clipboard
Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008

1. Bit Defender

2. Kaspersky

3. Eset NOD32

4. Trend Micro Antivirus

    plus AntiSpyware 

5. F-Secure Anti-Virus 

SMS Falas nga KING-RaP
Partnerėt
>>> AlBaZeMeR <<<

XoFaCe

->>Ks-MaX <<<---

->> KoSoVa.Li <<<---

 ->> Muzik-Anglisht <<<---

V.I.P Galeri

Top posters
kanuni
 
Xhebraili
 
vissari
 
El-Fuego
 
drini-89
 
RiRi
 
dj-baba
 
dosti
 
king
 
miri
 
Keywords
IP Addressa Juaj&Reklama
IP


Share | 
 

 Bllaca: Kam kryer vrasje me urdhėr tė SHIK-ut

Shko poshtė 
AutoriMesazh
kanuni

avatar

Numri i postimeve : 1130
Join date : 10/06/2008

Character sheet
vissi: Lojra

MesazhTitulli: Bllaca: Kam kryer vrasje me urdhėr tė SHIK-ut   Mon Nov 30, 2009 1:47 pm


Bllaca: Kam kryer vrasje me urdhėr tė SHIK-ut
Prezantohet publikisht nė qendėr tė Prishtinės dėshmitari i CD-sė sė shumėpėrfolur pėr vrasjet e pasluftės nė Kosovė. Nazim Bllaca, nga fshati Ribar i Madh, para gazetarėve ka pranuar se ėshtė autor i njė vrasjeje dhe se ka marrė pjesė edhe nė 17 raste tė tjera qė nga vrasjet, rrahjet dhe shantazhet.
Ai nuk ka dashur ta publikojė emrin e tė vrarit, duke thėnė se kjo ėshtė e ditur pėr prokurorinė e EULEX-it.

“Kam punuar pėr strukturat e SHIK-ut prej vitit 1999 deri mė 2003 dhe eprorė tė mi kanė qenė Azem Syla dhe dhėndri i tij Shpresim Uka. Nga ky i fundit, i kam marrė emrat se kush duhet tė ekzekutohet”, ka thėnė Bllaca.

Ai, gjithashtu, ka bėrė tė ditur se i janė ofruar edhe shuma tė mėdha parash, prej 400 mijė deri nė 600 mijė euro, vetėm e vetėm qė tė mos i bėjė publike kėto informata.

Ndėrsa deputetėt e LDD-sė, Adem Salihaj dhe Gani Geci, nė njė konferencė pėr media ua kanė shpėrndarė gazetarėve CD-nė me dėshmitė pėr vrasjet e pasluftės nė Kosovė nė mėnyrė qė populli ta marrė vesh se ēfarė ka ndodhur dhe kush janė vrasėsit.

Adem Salihaj ka thėnė se CD-ja me dėshmitė i ėshtė dorėzuar EULEX-it para 1 muaji e 20 ditėve, por misioni evropian nuk e ka marrė seriozisht punėn. “Tani e tutje ne ndihemi tė rrezikuar pasi qė ka njerėz tė krimit tė organizuar nė institucionet mė ta larta shtetėrore”, ka thėnė Salihaj.

Ndėrsa, Gani Geci ka shpjeguar mėnyrėn se si dėshmitari iu ėshtė ofruar pėr tė biseduar. Geci ka thėnė se nuk e kanė publikuar materialin mė herėt, duke mos dashur tė pengojnė procese tė rėndėsishme nė Kosovė.

Lidhur me kėtė rast, RTV21 ka kontaktuar policinė e Kosovės, por zėdhėnėsi i saj Baki Kelani ka thėnė se nga eprorėt e tij ėshtė marr vendimi qė policia tė mos deklarohet rreth kėtij rasti.

Kelani ka theksuar se policia nuk e ka arrestuar Nazim Bllacėn i cili vet deklarohet se ėshtė autor i njė vrasjeje dhe pjesėmarrės i disa tė tjerave. Ai pėrmes telefonit tha se me kėtė rast po merren hetusit e EULEX-it. /Koha/rtv21/Telegrafi/
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Bllaca: Kam kryer vrasje me urdhėr tė SHIK-ut
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: ..:: INFORMATIKA ::.. :: Tė Rejat e Teknologjis-
Kėrce tek: