ForumPortaliGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi
...:::Meny Kryesore:::...
 Home
 Portali
 Forum
 Lista e Antarve
 Galeria
 Lajmet Flash
 Profili
 FAQ
 Testi I Dashuris
favoritos.gif Media & Muzika
 Telivizionet Live
 Video Klipe
 Ruzulltatet Sportive
 Mp3 Falass
 Mp3 RAP
 Kerkesa Muzikore
 Melodi Per Celular
icon_community.gif Argėtim-Zbavitje
 Video Humoristike
 Luani Lojra
 Dezing
 Poezi
 Gediche
 Argėtime
 Albumi Fotografik
 Tema tė Ndryshme
som_downloads.gif Shkarkime & Links
King-Rap Tolbar
Programe
Shkarko Scripte
Chat Programs
 Kėrko nė Forum
 Liderėt e forumit
 Ndihmė
 Kėrko
Moti Momental

Permbajta e ksaj faqe kerkon flash player per instalim kliko mbi ket tekst.


Futu nė chat

Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008
HTML clipboard
Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008

1. Bit Defender

2. Kaspersky

3. Eset NOD32

4. Trend Micro Antivirus

    plus AntiSpyware 

5. F-Secure Anti-Virus 

SMS Falas nga KING-RaP
Partnerėt
>>> AlBaZeMeR <<<

XoFaCe

->>Ks-MaX <<<---

->> KoSoVa.Li <<<---

 ->> Muzik-Anglisht <<<---

V.I.P Galeri

Top posters
kanuni
 
Xhebraili
 
vissari
 
El-Fuego
 
drini-89
 
RiRi
 
dj-baba
 
dosti
 
king
 
miri
 
Keywords
IP Addressa Juaj&Reklama
IP


Share | 
 

 Interneti drejt ndryshimeve tė mėdha

Shko poshtė 
AutoriMesazh
kanuni

avatar

Numri i postimeve : 1130
Join date : 10/06/2008

Character sheet
vissi: Lojra

MesazhTitulli: Interneti drejt ndryshimeve tė mėdha   Sun Nov 01, 2009 1:28 am


Interneti drejt ndryshimeve tė mėdha
Interneti pritet t’i nėnshtrohet njė prej ndryshimeve mė tė mėdha prej dekadash. Bėhet fjalė pėr miratimin e adresave tė faqeve elektronike jo vetėm me germa latine.
Presidenti i Korporatės pėr Caktimin e Emrave tė Adresave nė Internet thotė se ka shumė shanse qė votimi i sotėm tė lejojė adresa interneti tė shkruara me germa tė tilla si ato arabe, koreane, japoneze, greke, hindu dhe cirilike.

Emrat e adresave te faqeve elektronike janė ato qė pėrfundojnė me pikė.com, pikė.org e tė tjera. Dhe mesa duket duke filluar nga sot ato mund tė jenė edhe nė gjuhė tė tjera jo-latine.

Nga 1.6 miliardė pėrdoruesit e internetit nė gjithė botėn, mė shumė se gjysma pėrdorin gjuhė qė kanė alfabete jo latine.

Interneti i pati fillesat nė eksperimentet e njė universiteti amerikan nė vitin 1969, por vetėm nė fillim tė viteve 1990, pėrdorimi i tij u zgjerua pėrtej botės akademike dhe institucioneve kėrkimore, tek publiku i gjerė. /VoA/
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Interneti drejt ndryshimeve tė mėdha
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: ..:: INFORMATIKA ::.. :: Tė Rejat e Teknologjis-
Kėrce tek: