Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
ForumPortaliGalleryKėrkoLatest imagesRegjistrohuidentifikimi
...:::Meny Kryesore:::...
 Home
 Portali
 Forum
 Lista e Antarve
 Galeria
 Lajmet Flash
 Profili
 FAQ
 Testi I Dashuris
favoritos.gif Media & Muzika
 Telivizionet Live
 Video Klipe
 Ruzulltatet Sportive
 Mp3 Falass
 Mp3 RAP
 Kerkesa Muzikore
 Melodi Per Celular
icon_community.gif Argėtim-Zbavitje
 Video Humoristike
 Luani Lojra
 Dezing
 Poezi
 Gediche
 Argėtime
 Albumi Fotografik
 Tema tė Ndryshme
som_downloads.gif Shkarkime & Links
King-Rap Tolbar
Programe
Shkarko Scripte
Chat Programs
 Kėrko nė Forum
 Liderėt e forumit
 Ndihmė
 Kėrko
Moti Momental

Permbajta e ksaj faqe kerkon flash player per instalim kliko mbi ket tekst.


Futu nė chat
Ylker Baliu – kėngėtari qė po shndėrrohet edhe nė stilist Chatzl10
Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008
HTML clipboard
Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008

1. Bit Defender

2. Kaspersky

3. Eset NOD32

4. Trend Micro Antivirus

    plus AntiSpyware 

5. F-Secure Anti-Virus 

Gallery
Ylker Baliu – kėngėtari qė po shndėrrohet edhe nė stilist Empty
SMS Falas nga KING-RaP
Partnerėt
>>> AlBaZeMeR <<<

XoFaCe

->>Ks-MaX <<<---

->> KoSoVa.Li <<<---

 ->> Muzik-Anglisht <<<---

V.I.P Galeri

Top posters
kanuni
Ylker Baliu – kėngėtari qė po shndėrrohet edhe nė stilist Vote_lcapYlker Baliu – kėngėtari qė po shndėrrohet edhe nė stilist Voting_barYlker Baliu – kėngėtari qė po shndėrrohet edhe nė stilist Vote_rcap 
Xhebraili
Ylker Baliu – kėngėtari qė po shndėrrohet edhe nė stilist Vote_lcapYlker Baliu – kėngėtari qė po shndėrrohet edhe nė stilist Voting_barYlker Baliu – kėngėtari qė po shndėrrohet edhe nė stilist Vote_rcap 
vissari
Ylker Baliu – kėngėtari qė po shndėrrohet edhe nė stilist Vote_lcapYlker Baliu – kėngėtari qė po shndėrrohet edhe nė stilist Voting_barYlker Baliu – kėngėtari qė po shndėrrohet edhe nė stilist Vote_rcap 
El-Fuego
Ylker Baliu – kėngėtari qė po shndėrrohet edhe nė stilist Vote_lcapYlker Baliu – kėngėtari qė po shndėrrohet edhe nė stilist Voting_barYlker Baliu – kėngėtari qė po shndėrrohet edhe nė stilist Vote_rcap 
drini-89
Ylker Baliu – kėngėtari qė po shndėrrohet edhe nė stilist Vote_lcapYlker Baliu – kėngėtari qė po shndėrrohet edhe nė stilist Voting_barYlker Baliu – kėngėtari qė po shndėrrohet edhe nė stilist Vote_rcap 
RiRi
Ylker Baliu – kėngėtari qė po shndėrrohet edhe nė stilist Vote_lcapYlker Baliu – kėngėtari qė po shndėrrohet edhe nė stilist Voting_barYlker Baliu – kėngėtari qė po shndėrrohet edhe nė stilist Vote_rcap 
dj-baba
Ylker Baliu – kėngėtari qė po shndėrrohet edhe nė stilist Vote_lcapYlker Baliu – kėngėtari qė po shndėrrohet edhe nė stilist Voting_barYlker Baliu – kėngėtari qė po shndėrrohet edhe nė stilist Vote_rcap 
dosti
Ylker Baliu – kėngėtari qė po shndėrrohet edhe nė stilist Vote_lcapYlker Baliu – kėngėtari qė po shndėrrohet edhe nė stilist Voting_barYlker Baliu – kėngėtari qė po shndėrrohet edhe nė stilist Vote_rcap 
king
Ylker Baliu – kėngėtari qė po shndėrrohet edhe nė stilist Vote_lcapYlker Baliu – kėngėtari qė po shndėrrohet edhe nė stilist Voting_barYlker Baliu – kėngėtari qė po shndėrrohet edhe nė stilist Vote_rcap 
miri
Ylker Baliu – kėngėtari qė po shndėrrohet edhe nė stilist Vote_lcapYlker Baliu – kėngėtari qė po shndėrrohet edhe nė stilist Voting_barYlker Baliu – kėngėtari qė po shndėrrohet edhe nė stilist Vote_rcap 
Keywords
Meda Gashi
IP Addressa Juaj&Reklama
IP


 

 Ylker Baliu – kėngėtari qė po shndėrrohet edhe nė stilist

Shko poshtė 
AutoriMesazh
dj-baba




Numri i postimeve : 60
Join date : 21/07/2008

Ylker Baliu – kėngėtari qė po shndėrrohet edhe nė stilist Empty
MesazhTitulli: Ylker Baliu – kėngėtari qė po shndėrrohet edhe nė stilist   Ylker Baliu – kėngėtari qė po shndėrrohet edhe nė stilist Icon_minitimeMon Jul 21, 2008 3:51 pm

Ylker Baliu – kėngėtari qė po shndėrrohet edhe nė stilist F.1017195824982_m

Ylker Baliu – kėngėtari qė po shndėrrohet edhe nė stilist
I pėrshkruar si talent qė premton shumė, i cili pėr njė kohė tė shkurtėr filloi tė pushtonte zemrat e adhuruesve tė muzikės si nė vendlindjen e tij, Maqedoni, ashtu edhe nė Shqipėri e Kosovė, kėngėtari Ylker Baliu, nė kohėn e fundit sikur ėshtė zhdukur nga skena muzikore.
Megjithatė, Telegrafi ka rėnė nė gjurmėt e tij, dhe ka zbuluar se, Ylkeri pėr momentin ėshtė duke e perfeksionuar edhe njė profesion tjetėr – styling-un.

Nė vijim, nga njė intervistė e shkurtėr tė realizuar me Ylkerin, do tė mėsoni mė shumė, se ku ėshtė ai, me ēfarė merret, dhe cilat janė planet e tij tė mėtutjeshme.

Telegrafi: Ku ėshtė zhdukur Ylkeri nė kohėn e fundit dhe me ēka merret?

Ylkeri: Po ėshtė e vėrtetė – nė kohėn e fundit nuk kam qenė gjithaq prezent nėpėr emisionet televizive dhe intervista, vetėm pėr faktin se jam i zėnė me shkollim. Pėr momentin jam duke studiuar styling-un nė Beograd.

Telegrafi: Ylkeri dhe muzika – ku takohen sot?

Ylkeri: Sa i pėrket anės muzikore, atė natyrisht nuk e kam harruar dhe sapo tė kthehem nė Maqedoni, do ta lansojė singlin tim tė radhės, bashkė me video-klip, qė do tė jetė njė pilot-kėngė. Pėrkundėr faktit qė nuk kam shumė kohė t’i pėrkushtohem muzikės, kėtė gjė dua ta realizojė, qė t’ju tregojė njerėzve se nuk kam dhėnė dorėheqje prej muzikės.

Telegrafi: Diēka rreth video-klipit dhe kėngės – a do tė jetė e ngjashme me hit-kėngėn tuaj “Ah sa kam gabu”, apo do tė ketė ndonjė ndryshim tė zhanrit?


Ylkeri: Video-klipi do tė xhirohet nė Beograd nė bashkėpunim me kompaninė Fabrika Production, ndėrsa kėnga do tė jetė sėrish njė baladė, e stilit - Ah sa kam gabu...

Telegrafi: Ēka tė shtyri tė merresh edhe me profesionin e styling-ut?

Ylkeri: Njė kohė tė gjatė kam menduar tė hapja sallonin tim nė Maqedoni. Edhe pse kisha prirje pėr kėtė profesion, primaren se kisha “shkollėn” – ndėrsa shumė e shumė njerėz mė kanė kaluar nėpėr duar, duke i rregulluar nė mėnyrė amatore – por ēdoherė me sukses. Tashmė i shoh punėt ndryshe, ngase kemi seminare e gjėra tė tilla dhe shpresoj qė, nė njė tė ardhme do tė bėhem stilist dhe fotograf i mirė – po kėtė t’ia lėmė kohės, ndaj nuk dua tė premtoj shumė.

Telegrafi: Ēka konsideroni si sukses tė deritashėm nė karrierė?

Ylkeri: Jam shumė krenar qė me pak punė kam arritur diēka. Pjesėmarrja ime nė TOP-FEST dhe POLI-FEST ka qenė e paplanifikuar, ndėrsa me idetė e motrės time kam shkuar dhe me sukses kam kaluar nė te dy festivalet. Ka shumė kėngėtar qė kanė spote dhe albume, mirėpo qė nuk mbulohen nga mediumet.
Unė i falėnderohem zotit qė mė ka dhėnė zėrin, ndėrsa motrės time pėr pėrkushtimin e saj – ngase pa ndihmėn e saj sot nuk do tė isha bėrė kėngėtar, e as nuk do tė nisesha nė rrugėn e stilizimin. Pra i tėrė suksesi im lidhet me mundin dhe angazhimin e motrės time.

Telegrafi: Diēka rreth planeve tė mėtutjeshme?

Ylkeri: Planet e mia – si e para tė kem shėndet dhe lumturi nė jetė, e pastaj vijnė gjėrat tė tjera. Normal me punė dhe mund pas pak kohe do tė kthehem nė Maqedoni, ku do tė angazhohem seriozisht nė muzikės - siē e thash edhe mė herėt. Po ashtu do tė vazhdojė edhe profesionin e ri tė cilin e dua shumė – styling-un.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Ylker Baliu – kėngėtari qė po shndėrrohet edhe nė stilist
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Edhe dy risi nga HTC

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: .:: Kultura ::. :: V.I.P News-
Kėrce tek: