ForumPortaliGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi
...:::Meny Kryesore:::...
 Home
 Portali
 Forum
 Lista e Antarve
 Galeria
 Lajmet Flash
 Profili
 FAQ
 Testi I Dashuris
favoritos.gif Media & Muzika
 Telivizionet Live
 Video Klipe
 Ruzulltatet Sportive
 Mp3 Falass
 Mp3 RAP
 Kerkesa Muzikore
 Melodi Per Celular
icon_community.gif Argėtim-Zbavitje
 Video Humoristike
 Luani Lojra
 Dezing
 Poezi
 Gediche
 Argėtime
 Albumi Fotografik
 Tema tė Ndryshme
som_downloads.gif Shkarkime & Links
King-Rap Tolbar
Programe
Shkarko Scripte
Chat Programs
 Kėrko nė Forum
 Liderėt e forumit
 Ndihmė
 Kėrko
Moti Momental

Permbajta e ksaj faqe kerkon flash player per instalim kliko mbi ket tekst.


Futu nė chat

Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008
HTML clipboard
Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008

1. Bit Defender

2. Kaspersky

3. Eset NOD32

4. Trend Micro Antivirus

    plus AntiSpyware 

5. F-Secure Anti-Virus 

SMS Falas nga KING-RaP
Partnerėt
>>> AlBaZeMeR <<<

XoFaCe

->>Ks-MaX <<<---

->> KoSoVa.Li <<<---

 ->> Muzik-Anglisht <<<---

V.I.P Galeri

Top posters
kanuni
 
Xhebraili
 
vissari
 
El-Fuego
 
drini-89
 
RiRi
 
dj-baba
 
dosti
 
king
 
miri
 
Keywords
IP Addressa Juaj&Reklama
IP


Share | 
 

 Italia siguron ēerekfinalen

Shko poshtė 
AutoriMesazh
kanuni

avatar

Numri i postimeve : 1130
Join date : 10/06/2008

Character sheet
vissi: Lojra

MesazhTitulli: Italia siguron ēerekfinalen   Sat Jul 12, 2008 2:46 am


Kampioni i Botės, Italia, ka arritur tė mposhtė Francėn me rezultat 2-0, duke siguruar kėshtu pjesėmarrjen nė tetėshen mė tė mirė tė kampionatit evropian, kjo falė edhe fitores sė Holandės ndaj Rumanisė me po tė njėjtin rezultat.
Franca pėsoi njė goditje qė nė fillim tė ndeshjes, sė pari me lėndimin e Franck Ribery pas vetėm 10 minutash lojė, dhe pastaj edhe pas penaltisė sė shkaktuar ndaj Luca Tonit nga Eric Abidal, i cili edhe u pėrjashtua nga loja me karton tė kuq (24’). Nga pika e bardhė nuk huq Andrea Pirlo, qė solli avantazhin pėr italianėt.

Me 10 lojtarė, francezėt dėshtuan tė rrezikojnė portėn e portierit Gianluigi Buffon, ndryshe nga italianėt qė u treguan vazhdimisht sulmues, me plotė raste shėnimi.

Edhe pjesa e dytė ishte nė favor tė azurėve, tė cilėt krahas rasteve tė shumta, arritėn tek goli i dytė falė njė gjuajtje tė lirė tė shutuar nga Daniele De Rosi (62’), qė ishte edhe goli vendimtar i fitores sė merituar tė Italisė.

Holanda dominon me 9 pikė
Nė ndeshjen tjetėr tė grupit C, Holanda, megjithėse me mungesa tė dukshme nga formacioni i parė, arriti tė mposhtė Rumaninė me rezultat 2-0.

Golin e parė tė ndeshjes e shėnoi sulmuesi i Ajaxit, Klaas Jan Huntelaar, nė minutėn e 54-tė tė ndeshjes, derisa rezultatin e dyfishoi sulmuesi i Arsenalit, Robin Van Persie, tre minuta para fundit tė kohės sė rregullt tė ndeshjes (84’).

Me kėtė fitore, Holanda kryeson grupin me tė gjitha pikėt e fituara, 9, dhe do tė takohet nė ēerekfinale me ekipin qė do tė renditet i dyti nga grupi D, dhe qė sipas gjasave do tė jetė Suedia ose Rusia.

Italia, e cila pas kėsaj fitoreje renditet e dyta nė grupin C, me 4 pikė, do tė takohet nė ēerekfinale me liderin e grupit D, Spanjėn, qė tashmė ka siguruar ēerekfinalen si dhe vendin e parė.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Italia siguron ēerekfinalen
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: .:: Kendi Sportivė ::. :: Sporti Shqiptar-
Kėrce tek: