ForumPortaliGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi
...:::Meny Kryesore:::...
 Home
 Portali
 Forum
 Lista e Antarve
 Galeria
 Lajmet Flash
 Profili
 FAQ
 Testi I Dashuris
favoritos.gif Media & Muzika
 Telivizionet Live
 Video Klipe
 Ruzulltatet Sportive
 Mp3 Falass
 Mp3 RAP
 Kerkesa Muzikore
 Melodi Per Celular
icon_community.gif Argėtim-Zbavitje
 Video Humoristike
 Luani Lojra
 Dezing
 Poezi
 Gediche
 Argėtime
 Albumi Fotografik
 Tema tė Ndryshme
som_downloads.gif Shkarkime & Links
King-Rap Tolbar
Programe
Shkarko Scripte
Chat Programs
 Kėrko nė Forum
 Liderėt e forumit
 Ndihmė
 Kėrko
Moti Momental

Permbajta e ksaj faqe kerkon flash player per instalim kliko mbi ket tekst.


Futu nė chat

Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008
HTML clipboard
Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008

1. Bit Defender

2. Kaspersky

3. Eset NOD32

4. Trend Micro Antivirus

    plus AntiSpyware 

5. F-Secure Anti-Virus 

SMS Falas nga KING-RaP
Partnerėt
>>> AlBaZeMeR <<<

XoFaCe

->>Ks-MaX <<<---

->> KoSoVa.Li <<<---

 ->> Muzik-Anglisht <<<---

V.I.P Galeri

Top posters
kanuni
 
Xhebraili
 
vissari
 
El-Fuego
 
drini-89
 
RiRi
 
dj-baba
 
dosti
 
king
 
miri
 
Keywords
IP Addressa Juaj&Reklama
IP


Share | 
 

 Taekwondo: TĖ ShtunĖn NĖ Karllovac U Organizua Garimi NdĖrkombĖtar "open Karllovac 20

Shko poshtė 
AutoriMesazh
kanuni

avatar

Numri i postimeve : 1130
Join date : 10/06/2008

Character sheet
vissi: Lojra

MesazhTitulli: Taekwondo: TĖ ShtunĖn NĖ Karllovac U Organizua Garimi NdĖrkombĖtar "open Karllovac 20   Thu Jul 10, 2008 1:52 pm

Pesė medalje pėr tuzjanėt dhe ulqinakėt

Garuesit e ekipit tė "Besės" fituan tri medalje: Vilson Lajēaj (juniorėt, -68) u kurorėzua me medalje tė argjendtė, ndėrsa Robert Junēaj (seniorėt, -67) dhe Nikollė Gojēaj (kadetėt, -57) fituan medalje tė bronzta.
Nga garuesit ulqinakė: Besnik Shata (juniorėt, -51) fitoi medalje tė argjendtė, kurse Artan Zenuni (juniorėt, -68) tė bronztė.
Nė fundjavėn e kaluar nė palestrėn sportive "Mlladost" nė Karllovac-Kroaci u zhvillua turneu ndėrkombėtar "Open Karllovac 2008". U paraqitėn pjesėmarrės nga rreth 15 shtete (Italia, India, Iraku, Hungaria, Sllovenia, Mali i Zi etj) me rreth 500 garues nė luftėra dhe forma (pumse) pėr tė gjitha kategoritė (pionierė, kadetė, juniorė dhe seniorė). Nė kėto gara me traditė dyzetvjeēare, nga Mali i Zi morėn pjesė 3 ekipe: "Montenegrostars", "Ulqini" dhe "Besa".
Kėsaj here "Besa" nė Karllovac u paraqit me 6 garues (Nua Rukaj, Vilson Lajēaj, Nikollė Gojēaj, Mario Gegaj, Nikė dhe Robert Junēaj). Tre prej tyre fituan medalje:
Vilson Lajēaj (juniorėt, -68) u kurorėzua me medalje tė argjendtė, ndėrsa Robert Junēaj (seniorėt, -67) dhe Nikollė Gojēaj (kadetėt, -57) fituan medalje tė bronzta. Garuesit e tjerė tė klubit nga Tuzi nuk kapėn medalje. Nua Rukaj u eliminua nga kundėrshtari sllovak, ndėrsa dyluftimi midis Mario Gegajt dhe kroatit u ndėrpre pasi qė trajneri Nikollė Gegaj kėrkoi ndėrprerjen e duelit, edhe pse Mario udhėhiqte me pikė.
"U detyrove ta ndėrpres dyluftimin, pasi arbitri nuk u tregua i drejtė", u shpreh trajneri Gegaj.
Ndėrkaq, nga garuesit ulqinakė nė Karllovac u prezantuan katėr (Arben Kollari, Artan Zenuni, Besnik Shata dhe Leonard Dobreci). Besnik Shata (juniorėt, -51) fitoi medaljen e argjendtė dhe Artan Zenuni (juniorėt, -68) tė bronztėn.
Me kėtė rast drejtuesi i "Besės", Nikollė Gegaj falėnderoi sponsorėt pėr kontributin qė dhanė pėr pjesėmarrjen e ekipit tė tij dhe tė tjerėve nė kėtė garim tė rėndėsishėm ndėrkombėtar.

rr.d
KohaJavore
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Taekwondo: TĖ ShtunĖn NĖ Karllovac U Organizua Garimi NdĖrkombĖtar "open Karllovac 20
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: .:: Kendi Sportivė ::. :: Sporti Shqiptar-
Kėrce tek: