ForumPortaliGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi
...:::Meny Kryesore:::...
 Home
 Portali
 Forum
 Lista e Antarve
 Galeria
 Lajmet Flash
 Profili
 FAQ
 Testi I Dashuris
favoritos.gif Media & Muzika
 Telivizionet Live
 Video Klipe
 Ruzulltatet Sportive
 Mp3 Falass
 Mp3 RAP
 Kerkesa Muzikore
 Melodi Per Celular
icon_community.gif Argėtim-Zbavitje
 Video Humoristike
 Luani Lojra
 Dezing
 Poezi
 Gediche
 Argėtime
 Albumi Fotografik
 Tema tė Ndryshme
som_downloads.gif Shkarkime & Links
King-Rap Tolbar
Programe
Shkarko Scripte
Chat Programs
 Kėrko nė Forum
 Liderėt e forumit
 Ndihmė
 Kėrko
Moti Momental

Permbajta e ksaj faqe kerkon flash player per instalim kliko mbi ket tekst.


Futu nė chat

Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008
HTML clipboard
Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008

1. Bit Defender

2. Kaspersky

3. Eset NOD32

4. Trend Micro Antivirus

    plus AntiSpyware 

5. F-Secure Anti-Virus 

SMS Falas nga KING-RaP
Partnerėt
>>> AlBaZeMeR <<<

XoFaCe

->>Ks-MaX <<<---

->> KoSoVa.Li <<<---

 ->> Muzik-Anglisht <<<---

V.I.P Galeri

Top posters
kanuni
 
Xhebraili
 
vissari
 
El-Fuego
 
drini-89
 
RiRi
 
dj-baba
 
dosti
 
king
 
miri
 
Keywords
IP Addressa Juaj&Reklama
IP


Share | 
 

 Illyrian Pride 2 - Zoran Ivezaj tashmė Liridon Ivezaj vazhdon me fitore

Shko poshtė 
AutoriMesazh
kanuni

avatar

Numri i postimeve : 1130
Join date : 10/06/2008

Character sheet
vissi: Lojra

MesazhTitulli: Illyrian Pride 2 - Zoran Ivezaj tashmė Liridon Ivezaj vazhdon me fitore   Thu Jul 10, 2008 1:47 pm

Illyrian Pride 2 - Zoran Ivezaj tashmė Liridon Ivezaj vazhdon me''

Tė dielen e kaluar me 8 qershor 2008 nė rrethinėn e Detroitit SHBA, pėr tė dyten herė u organizua turnamenti nė kik-boks i quajtur "Illyrian Pride" ku ishin te paralajmėruar qė do tė garonin tetė sportist shqipėtarė, por garuan vetem tre pėr arsye qė kundershtarėt e tyre nuk u paraqiten, siē ishte marrveshja.
Kjo mbrėmje gjithsei kishte katėr lufta dhe muzik me kėngėtarė shqipėtarė nga diaspora dhe gjithashtu mori pjesė edhe kėngėtarja nga Malėsia, Amanda Ujkaj.
Salla e Imperialit ku u organizua ky eviniment kėsaj herė nuk ishte e mbushur si herave tjera kur sportistėt tonė garojnė ku si shkak kryesorė duket se ishte koha, njė stuhi qė kaploi krejt rrethinat e Detroitit. Por edhe me faktin se mungonte njė numer i madh i shikuesve kjo mbėrmje ishte shumė nė nivel dhe njė shfaqje e sportisteve tonė e mrrekullueshme.
Nga sportistėt tonė i pari garoi Nik Gojēaj i cili tregoi njė shfaqje mjaft tė mirė dhe arriti fitore. I dyti garoi tetovari nga shteti amerikan Wisconsin, Besnik Izairi (The Albanian Jet) i cili tregoi njė pregatitje tejet tė mirė dhe se ėshtė njė sportist me njė tė ardhme tė sigurt. Izairi dominoi nė tė tre raundet dhe ashtu siguroi njė fitore mjaft bindėse.
Ndeshja e fundit dhe kryesore ishte ajo nė mes tė sportistit tonė Zoran Ivezaj tashmė Liridon Ivezaj dhe Julius Feldbaum e cila verteton se per Ivezaj ēdo ditė e re ėshtė njė sukses dhe shkallė mė lart.
Ivezaj dominoi nė tė gjitha raundet ku nė asnjė moment nuk u pru nė pyetje fitorja e tij dhe atė e vulosi me njė ramje me kėmbė e cila i shkaktoi kundėrsharit tė pėrplaset nė dysheme (knock-down). Ishte e njėjta ramje qė e pati knock-down ukrainasin Konovalov vitin e kaluar.
Mbas shpalljes sė fituesit nga ana e referve, udhėheqėsi i programit Driton Dragu bėri njė njoftim i cili krejt publikun e ēoj nė kėmbė duke rrahur shplak pėr shplak: " Dua tė ju njoftoj se Zoran Pjetri Ivezaj qysh sonte ėshtė Liridon Pjetri Ivezaj ". Ishte kjo qė e bėri kėtė fitore tė jetė edhe mė e madhe dhe speciale.
Ne, Liridon Pjetrit Ivezaj i urojmė fitoren dhe qė emrin ta mbajė me krenari ashtu si na e prezantoj flamurin tonė shqiptarė pėr shumė vite me rradhė.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Illyrian Pride 2 - Zoran Ivezaj tashmė Liridon Ivezaj vazhdon me fitore
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: .:: Kendi Sportivė ::. :: Sporti Shqiptar-
Kėrce tek: