ForumPortaliGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi
...:::Meny Kryesore:::...
 Home
 Portali
 Forum
 Lista e Antarve
 Galeria
 Lajmet Flash
 Profili
 FAQ
 Testi I Dashuris
favoritos.gif Media & Muzika
 Telivizionet Live
 Video Klipe
 Ruzulltatet Sportive
 Mp3 Falass
 Mp3 RAP
 Kerkesa Muzikore
 Melodi Per Celular
icon_community.gif Argėtim-Zbavitje
 Video Humoristike
 Luani Lojra
 Dezing
 Poezi
 Gediche
 Argėtime
 Albumi Fotografik
 Tema tė Ndryshme
som_downloads.gif Shkarkime & Links
King-Rap Tolbar
Programe
Shkarko Scripte
Chat Programs
 Kėrko nė Forum
 Liderėt e forumit
 Ndihmė
 Kėrko
Moti Momental

Permbajta e ksaj faqe kerkon flash player per instalim kliko mbi ket tekst.


Futu nė chat

Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008
HTML clipboard
Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008

1. Bit Defender

2. Kaspersky

3. Eset NOD32

4. Trend Micro Antivirus

    plus AntiSpyware 

5. F-Secure Anti-Virus 

SMS Falas nga KING-RaP
Partnerėt
>>> AlBaZeMeR <<<

XoFaCe

->>Ks-MaX <<<---

->> KoSoVa.Li <<<---

 ->> Muzik-Anglisht <<<---

V.I.P Galeri

Top posters
kanuni
 
Xhebraili
 
vissari
 
El-Fuego
 
drini-89
 
RiRi
 
dj-baba
 
dosti
 
king
 
miri
 
Keywords
IP Addressa Juaj&Reklama
IP


Share | 
 

 Mė i miri nė Preshevė

Shko poshtė 
AutoriMesazh
kanuni

avatar

Numri i postimeve : 1130
Join date : 10/06/2008

Character sheet
vissi: Lojra

MesazhTitulli: Mė i miri nė Preshevė   Thu Jul 10, 2008 1:43 pm

KLUBI I KARATESĖ "ULQINI

Mė i miri nė Preshevė

Tė dielėn, mė 22 qershor 2008 nė Preshevė u mbajt Turneu i ndėrkombėtar i karatesė "Presheva Open 2008" nė organizimin e klubit vendas "Presheva Lions", nė tė cilin, pėrveē klubeve vendase dhe KK "Ulqini", morėn pjesė edhe shumė klube tė njohura tė karatesė nga Kosova, Maqedonia dhe Serbia.
Klubi i karatesė "Ulqini" dominoi dukshėm nė kėtė garė, garuesit e tė cilit fituan gjithsej 10 kupa dhe 42 medalje: 16 tė arta, 15 tė argjendta dhe 11 tė bronzta nė disiplinat individuale dhe ekipore, duke qenė kėshtu mė tė mirėt e turneut.
Nga ky klub, pėrveē medaljeve tė tjera, me tri medalje tė arta u kurorėzua Liridon Elezi, me nga dy tė arta Jehona Musliq, Antigona Rama, Dardan Ceka, Viktor Curoviq dhe Muhamet Kraja dhe me nga njė tė artė Doriana Taipi, Albion Duraku dhe Bujar Kovaēi.
Me medalje tė tjera u kurorėzuan Granit Rexha, Petar Barlloviq, Diamant Rexha dhe Agron Seferi.
Kjo ishte hera e parė qė karateistėt nga Ulqini ishin mysafirė tė kolegėve tė tyre preshevarė duke vazhduar nė kėtė mėnyrė bashkėpunimin miqėsor e sportiv tė inicuar kohė mė parė nė Ulqin. Paraqitja e KK "Ulqinit" nė Preshevė njėkohėsisht ishte edhe reklamė e denjė pėr qytetin tonė turistik.
- Me kėtė garė Klubi i Karatesė "Ulqini" pėrfundon sezonin e parė tė garave pėr kėtė vit, i cili ishte shumė i suksesshėm. Pėrsėri arritėm qė tė mbetemi ndėr klubet mė tė mira si nė vend ashtu dhe jashtė vendit, - tė kėnaqur shprehen udhėheqėsit e Klubit tė Karatesė "Ulqini" dhe vazhdojnė:
- Falėnderim tė veēantė meritojnė tė gjithė sponzorėt tanė, tė cilėt na pėrkrahėn pėr kėtė garė, si dhe prindėrit e fėmijėve. Tė cekim se sė shpejti ne do tė organizojmė seminarin e karatesė "Vera 2008", seminar ky, tė cilin klubi ynė tradicionalisht e organizon tash disa vite me radhė. Sivjet pėr pjesėmarrje nė seminarin tonė janė tė interesuar edhe disa klube tė karatesė nga jashtė.

Kohapress
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Mė i miri nė Preshevė
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: .:: Kendi Sportivė ::. :: Sporti Shqiptar-
Kėrce tek: