ForumPortaliGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi
...:::Meny Kryesore:::...
 Home
 Portali
 Forum
 Lista e Antarve
 Galeria
 Lajmet Flash
 Profili
 FAQ
 Testi I Dashuris
favoritos.gif Media & Muzika
 Telivizionet Live
 Video Klipe
 Ruzulltatet Sportive
 Mp3 Falass
 Mp3 RAP
 Kerkesa Muzikore
 Melodi Per Celular
icon_community.gif Argėtim-Zbavitje
 Video Humoristike
 Luani Lojra
 Dezing
 Poezi
 Gediche
 Argėtime
 Albumi Fotografik
 Tema tė Ndryshme
som_downloads.gif Shkarkime & Links
King-Rap Tolbar
Programe
Shkarko Scripte
Chat Programs
 Kėrko nė Forum
 Liderėt e forumit
 Ndihmė
 Kėrko
Moti Momental

Permbajta e ksaj faqe kerkon flash player per instalim kliko mbi ket tekst.


Futu nė chat

Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008
HTML clipboard
Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008

1. Bit Defender

2. Kaspersky

3. Eset NOD32

4. Trend Micro Antivirus

    plus AntiSpyware 

5. F-Secure Anti-Virus 

SMS Falas nga KING-RaP
Partnerėt
>>> AlBaZeMeR <<<

XoFaCe

->>Ks-MaX <<<---

->> KoSoVa.Li <<<---

 ->> Muzik-Anglisht <<<---

V.I.P Galeri

Top posters
kanuni
 
Xhebraili
 
vissari
 
El-Fuego
 
drini-89
 
RiRi
 
dj-baba
 
dosti
 
king
 
miri
 
Keywords
IP Addressa Juaj&Reklama
IP


Share | 
 

 Premtohet mė tepėr ndihmė nė tė ardhmen

Shko poshtė 
AutoriMesazh
kanuni

avatar

Numri i postimeve : 1130
Join date : 10/06/2008

Character sheet
vissi: Lojra

MesazhTitulli: Premtohet mė tepėr ndihmė nė tė ardhmen   Thu Jul 10, 2008 1:41 pm

KOMUNA E ULQINIT NDAU PARATĖ PĖR KLUBET SPORTIVE TĖ KĖSAJ KOMUNE PĖR VITIN 2008

Premtohet mė tepėr ndihmė nė tė ardhmen

Ulqin - Komuna e Ulqinit ka ndarė pėr herė tė parė sivjet 80 mijė euro pėr sportin e kėtij qyteti. Pėrfitues pėr kėtė vit janė shtatė klube tė cilave u janė ndarė 55 mijė euro, ndėrsa 25 mijė euro tė tjera nė bazė tė vendimit tė Komisionit pėr Ndarjen e Mjeteve Financiare pėr klubet sportive janė lėnė nė fondin rezervė.
Shuma mė e madhe pėr kėtė vit, 18 mijė euro, i ėshtė dhėnė KF "Otrant, kurse KFV "Teuta" i kanė takuar 7 mijė euro.
Ndėr klubet basketbollistike, KB "Ulqini" ka pėrfituar 11 mijė euro, ndėrsa KB "Jadran" 4 mijė euro.
Nga buxheti i Komunės sė Ulqinit kanė pėrfituar edhe tre klubet e karatesė sė kėtij qyteti. KK "Ulqini" dhe KK "Albulena" kanė pėrfituar nga 5500 euro, ndėrsa KK "Champion" 4000 euro.
Nė konferencėn pėr shtyp tė organizuar tė premten, kryetari i Komunės sė Ulqinit, Gėzim Hajdinaga theksoi se shuma e ndarė ėshtė e vogėl duke pasur parasysh numrin e klubeve sportive nė Ulqin.
"Dua t`ju siguroj se gjatė mandatit tim do tė luftoj dhe do tė pėrpiqem nga viti nė vit qė tė rritet fondi i Komunės pėr sportin", theksoi ai.
Hajdinaga u premtoi edhe ndėrtimin e sallės sė sportit nė Ulqin.
"Ne jemi duke bėrė matjet, caktimin se ku do tė jetė lokaliteti. Jemi duke parė se cila ėshtė mėnyra mė e shpejtė pėr tė ardhur deri te njė projekt i shumėpritur qė ju tė mos ballafaqoheni me probleme", tha ai.
Pėrfaqėsuesit e klubeve sportive falėnderuan Komunėn e Ulqinit pėr ndarjen e mjeteve, qė siē thanė ata, do t`u ndihmojnė pėr tė arritur rezultate edhe mė tė mira nė tė ardhmen.
Nga pėrfaqėsuesit e klubeve u dėgjuan disa propozime, si krijimi i bashkėsisė sė klubeve sportive tė Ulqinit si dhe angazhimi i njė personi pranė Komunės pėr sport.i.k
kohapress
__________________
---------------------------------------------------
Jam Krenare Qe Jam Shqiptare(Malsore).Grudjane"

Rreth flamurit tė pėrbashkuar,
Me njė dėshirė dhe njė qėllim,
Tė gjithė atij duke iu betuar,
Tė lidhim besėn pėr shpėtim
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Premtohet mė tepėr ndihmė nė tė ardhmen
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: .:: Kendi Sportivė ::. :: Sporti Shqiptar-
Kėrce tek: