ForumPortaliGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi
...:::Meny Kryesore:::...
 Home
 Portali
 Forum
 Lista e Antarve
 Galeria
 Lajmet Flash
 Profili
 FAQ
 Testi I Dashuris
favoritos.gif Media & Muzika
 Telivizionet Live
 Video Klipe
 Ruzulltatet Sportive
 Mp3 Falass
 Mp3 RAP
 Kerkesa Muzikore
 Melodi Per Celular
icon_community.gif Argėtim-Zbavitje
 Video Humoristike
 Luani Lojra
 Dezing
 Poezi
 Gediche
 Argėtime
 Albumi Fotografik
 Tema tė Ndryshme
som_downloads.gif Shkarkime & Links
King-Rap Tolbar
Programe
Shkarko Scripte
Chat Programs
 Kėrko nė Forum
 Liderėt e forumit
 Ndihmė
 Kėrko
Moti Momental

Permbajta e ksaj faqe kerkon flash player per instalim kliko mbi ket tekst.


Futu nė chat

Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008
HTML clipboard
Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008

1. Bit Defender

2. Kaspersky

3. Eset NOD32

4. Trend Micro Antivirus

    plus AntiSpyware 

5. F-Secure Anti-Virus 

SMS Falas nga KING-RaP
Partnerėt
>>> AlBaZeMeR <<<

XoFaCe

->>Ks-MaX <<<---

->> KoSoVa.Li <<<---

 ->> Muzik-Anglisht <<<---

V.I.P Galeri

Top posters
kanuni
 
Xhebraili
 
vissari
 
El-Fuego
 
drini-89
 
RiRi
 
dj-baba
 
dosti
 
king
 
miri
 
Keywords
IP Addressa Juaj&Reklama
IP


Share | 
 

 Euro 2008, Franca nis pėrgatitjet pa Zidanin

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Musafir
VizitorMesazhTitulli: Euro 2008, Franca nis pėrgatitjet pa Zidanin   Wed Jul 09, 2008 3:05 am

Njė nga ekipet pretendente pėr tė fituar kampionatin europian, Franca, ka nisur pėrgatitjet pėr kėtė kompeticion. Pėr herė tė parė pas 12 vitesh, francezėve do t’u duhet tė jenė pa idhullin e tyre Zinedin Zidan, por ylli i ri i ekipit tashmė ėshtė Frenk Riberi’.

FRANCE- Kombėtarja franceze ka nisur nė Kleirfontane pėrgatitjet pėr Europianin qė do nisė pas dy javėsh nė Zvicėr e Austri. Pėr herė tė parė nė 12 vitet e fundit, “Gjelat” do tė jenė pa Zinedine Zidane, i cili i dha lamtumirėn futbollit pas Botėrorit 2006. Skuadrės sė Domenek i duhet tė pėrballet nė njė grup ferri me skuadra si Italia, Holanda dhe Rumania, por trajneri francez ka gjetur njė yll tė ri nė skuadėr, mesfushorin e Bajernit tė Mynihut Frenk Riberi. “Shpresoj qė tė jetė turneu im dhe i skuadrės time, pasi Europianin duan ta fitojnė tė gjithė. Ėshtė njė kompeticion shumė i vėshtirė, por mendoj se ėshtė shumė e rėndėsishme pėr ne qė tė stėrvitemi mirė dhe tė zhvillojmė shumė ndeshje miqėsore deri nė ndeshjen e parė kundėr Rumanisė”, deklaroi mesfushori francez i Bajernit. Riberi tha gjithashtu se aventura nė Gjermani e ka bėrė mė tė pjekur si futbollist. Ndėrkohė, sulmuesi Tieri Henri deklaroi se pas Europianit do tė tėrhiqet nga ekipi kombėtar. Lojtari i Barcelonės ėshtė edhe golshėnuesi mė i mirė i Francės, me 44 gola nė 98 ndeshje. “Ėshtė kompeticioni im i fundit me kombėtaren. Njerėzit mund ta intrepretojnė si tė duan”, deklaroi Henri. Trajneri i Francės Domenek ka shpallur njė listė me 30 futbollistė pėr kampionatin europian, por pas njė jave, 7 prej tyre duhet tė rikthehen nė shtėpi pėr tė mbetur vetėm 23. Franca e ka fituar dy herė kampionatin europian dhe gjithnjė ėshtė mes skuadrave favorite.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Euro 2008, Franca nis pėrgatitjet pa Zidanin
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: .:: Kendi Sportivė ::. :: Futbolli botėror-
Kėrce tek: