ForumPortaliGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi
...:::Meny Kryesore:::...
 Home
 Portali
 Forum
 Lista e Antarve
 Galeria
 Lajmet Flash
 Profili
 FAQ
 Testi I Dashuris
favoritos.gif Media & Muzika
 Telivizionet Live
 Video Klipe
 Ruzulltatet Sportive
 Mp3 Falass
 Mp3 RAP
 Kerkesa Muzikore
 Melodi Per Celular
icon_community.gif Argėtim-Zbavitje
 Video Humoristike
 Luani Lojra
 Dezing
 Poezi
 Gediche
 Argėtime
 Albumi Fotografik
 Tema tė Ndryshme
som_downloads.gif Shkarkime & Links
King-Rap Tolbar
Programe
Shkarko Scripte
Chat Programs
 Kėrko nė Forum
 Liderėt e forumit
 Ndihmė
 Kėrko
Moti Momental

Permbajta e ksaj faqe kerkon flash player per instalim kliko mbi ket tekst.


Futu nė chat

Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008
HTML clipboard
Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008

1. Bit Defender

2. Kaspersky

3. Eset NOD32

4. Trend Micro Antivirus

    plus AntiSpyware 

5. F-Secure Anti-Virus 

SMS Falas nga KING-RaP
Partnerėt
>>> AlBaZeMeR <<<

XoFaCe

->>Ks-MaX <<<---

->> KoSoVa.Li <<<---

 ->> Muzik-Anglisht <<<---

V.I.P Galeri

Top posters
kanuni
 
Xhebraili
 
vissari
 
El-Fuego
 
drini-89
 
RiRi
 
dj-baba
 
dosti
 
king
 
miri
 
Keywords
IP Addressa Juaj&Reklama
IP


Share | 
 

 ADELINA si POP ICON ....

Shko poshtė 
AutoriMesazh
kanuni

avatar

Numri i postimeve : 1130
Join date : 10/06/2008

Character sheet
vissi: Lojra

MesazhTitulli: ADELINA si POP ICON ....   Sun Jun 15, 2008 2:18 pm


Kjo eshte ndoshta nje prej intervistave me te gjata,publikuar ndonjehere ne shtypin shqiptar e nese ju pelqen apo jo Adelina,ate ju e dini vete, vec nuk mund te mohoni dot faktin qe dashuria e saj per fansat eshte e jashtezakonshme! Imagjinoni! Ajo i eshte pergjigjur ne detaje rreth 50 pyetjeve!!! te perzgjedhura prej Albaniac, gje qe shumica e artisteve te tjere nuk do e kishin bere.Nuk po zgjatem me tej,pasi Adelina ju flet vete me poshte,vec do doja te shtoja se ne Shqipe nese ka nje kengetare-kengetar qe i permbush kerkesat per tu quajtur POP ICON ajo eshte Adelina.Ndaj dhe ne i vume kete titull kesaj IIIIIIIIIIIIIIInterviste Smile. Ps.Albumi me i fundit i kengetares gjendet ne tregun muzikor.Ju rekomandojme titujt “U Kall Be Daj”,”Na Jena Na”,”Trimit tim”.

JU FLET ADELINA!

Pershendetje te gjithe fansave por edhe anti-fansave te mi kudo qe jane.Ju falenderoj nga zemra per te gjithe pyetjet dhe komentet e juaja,ato me bejne mua nje Fenix Smile Falenderimet e veqanta le te jene per albaniac.com te cilet asnjehere nuk harruan te permendin sukseset dhe realitetin e cdo artisti shqiptar,gje qe sot siq e dijme te gjithe,pak kush merr guximin dhe gjen ne vete pozitivitin te shkruaje ate qe te gjithe e dijme por pak e shkruajme.Me nje lot gezimi dua ti pershendes fansat e mi qe me bejne te jem kjo qe jam ne cdo moment te jetes.Per ju dhe me ju gjithmone.Me nje buzeqeshje i pershedhendes edhe anti-fansat e mi te cilet i falenderoj per kritikat nga te cilat mesoj dhe iu uroj qe se paku njehere ne jete te perjetojne kenaqesite te cilat une i kam me dekada.Ju do Adelina Ismaili.

Elbino: Nga hera e fundit qe biseduam bashke shume gjera kane ndodhur ne jeten tuaj ndaj se pari desha te ju pyes si ndiheni shpirterisht,fizikisht dhe artistikisht?

Me lejo se pari te falenderohem per respektin qe me eshte bere nga erevista juaj duke me nderuar si njeri ne momente te veshtira jetesore per mua.Gje qe nuk do ta harroj kurr.Po ashtu te falenderoj per mundesine qe te kontaktoj personalisht me fansat e mi,pa rrezikun e shtremeberimit te pergjigjeve.Kjo mundesi nuk me eshte dhene kurr,dhe jam e lumtur te jem prane fansave,qofte virtuelisht. Tani te pergjigjem:Shpirterisht jam ne kete moment ne mes dy boterave ku njera perballet me nje dhembje dhe tjetra nuk me lejon te dorezohem para fatit.Sikur nje i plagosur qe me cdo kusht do ti sheroje plaget,por vazhdojne ende goditje te uleta.E quditshme eshte qe sa me shume goditje reale (jo virtuele) pranoj,aq me e forte me behet vetja.Praaaaa,jam ne fazen "Fenix" :)Fizikisht hmm...ne jeten time nuk kam pasur me shume energji te akumuluar sesa ne kete moment,pres ta deshmoj ne koncerte hahaha.Ndersa artistikisht e them me sinqeriteti me te madh,ndjehem si asnjehere ne jeten time sepse jam perballur me nje dashuri te pakompromis te publikut,qe nuk me kishte ndodhur kurr dhe mezi pres ta deshmoj edhe sa jam ne gjendje te jap.Mund te them qe te gjitha keto qe i ceka me lart jane merite e atyre qe me duan, sepse me rilinden atehere kur cdo gje ne mua po mbaronte.Kenga ime rrjedh nga shpirti,shoqerohet me fiziken.Te gjitha ua kam falur atyre qe me duan,sepse konsideroj qe vetem ata e meritojne.

Albumi i ri titullohet "Fenix", qe ka kuptimin e nje ringjalljeje e ne te njejten kohe te perjetesise. Me pelqen ideja...

Edhe mua me pelqen Smile)) Dua dhe mundem te jem nje Fenix i cili zhduket kur perballet me te tmerrshmen,por kthehet kur duhet t'iu dhuroje atyre qe meritojne dhe me nderojne.Dhe Fenixi gjithmone kthehet.Pavaresisht sfidave Wink

Na tregoni dicka me specifike rreth albumit.Di qe ka qene shume i veshtire per tu realizuar, por me ne fund publiku arriti ta kete ne duar...

Nuk ishte lehte.Pavaresisht dhembjes se nje plage,gjate punes perballesha me monstruma te cilet ne cdo lloj forme negative pengonin realizimin.Te jem e qarte,nuk ishin vetem te lemise artistike.Fatkeqesia ishte qe ishin njerez te cilet gezonin respektin tim dhe hiqeshin si perkrahes te mi.Por fati deshi te punoj me njerez te cmuar te cilet ende njohin njerezoren.Zoti me dha forcen qe te shendrroj vajin ne kenge gazmore.Kenge te cilat dua ti gezojne dhe ti lumturojne ata qe me besuan dhe me perkrahen ne ditet e erreta.Dhe erdhi,jam teper e lumtur qe po pelqehet jashtezakonisht shume,nuk po e them une,ma ka thene producenti hihihi.Une me zemer dua ti falenderoj kompozitoret qe me ndihmuan,producentet e mi,mediat per perkrahjen,ne veqanti adhuruesit.Ky album nuk eshte i Adelines,por i atyre qe duan Adelinen.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
ADELINA si POP ICON ....
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: .:: Hapėsira Muzikore ::. :: Muzika-
Kėrce tek: