ForumPortaliGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi
...:::Meny Kryesore:::...
 Home
 Portali
 Forum
 Lista e Antarve
 Galeria
 Lajmet Flash
 Profili
 FAQ
 Testi I Dashuris
favoritos.gif Media & Muzika
 Telivizionet Live
 Video Klipe
 Ruzulltatet Sportive
 Mp3 Falass
 Mp3 RAP
 Kerkesa Muzikore
 Melodi Per Celular
icon_community.gif Argėtim-Zbavitje
 Video Humoristike
 Luani Lojra
 Dezing
 Poezi
 Gediche
 Argėtime
 Albumi Fotografik
 Tema tė Ndryshme
som_downloads.gif Shkarkime & Links
King-Rap Tolbar
Programe
Shkarko Scripte
Chat Programs
 Kėrko nė Forum
 Liderėt e forumit
 Ndihmė
 Kėrko
Moti Momental

Permbajta e ksaj faqe kerkon flash player per instalim kliko mbi ket tekst.


Futu nė chat

Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008
HTML clipboard
Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008

1. Bit Defender

2. Kaspersky

3. Eset NOD32

4. Trend Micro Antivirus

    plus AntiSpyware 

5. F-Secure Anti-Virus 

SMS Falas nga KING-RaP
Partnerėt
>>> AlBaZeMeR <<<

XoFaCe

->>Ks-MaX <<<---

->> KoSoVa.Li <<<---

 ->> Muzik-Anglisht <<<---

V.I.P Galeri

Top posters
kanuni
 
Xhebraili
 
vissari
 
El-Fuego
 
drini-89
 
RiRi
 
dj-baba
 
dosti
 
king
 
miri
 
Keywords
IP Addressa Juaj&Reklama
IP


Share | 
 

 Rajon....,,,

Shko poshtė 
AutoriMesazh
kanuni

avatar

Numri i postimeve : 1130
Join date : 10/06/2008

Character sheet
vissi: Lojra

MesazhTitulli: Rajon....,,,   Sun Jun 15, 2008 12:23 pm

Maqedonasin protestojnė kundėr ndryshimit tė emrit

--------------------------------------------------------------------------------

Maqedonasin protestojnė kundėr ndryshimit tė emrit
Rreth 7.000 veta kanė protestuar tė mėrkurėn nė mbrėmje nė Shkup kundėr ndryshimit tė emrit kushtetues tė Republikės sė Maqedonisė. Njė grup protestuesish sulmuan sėrish ambasadėn greke, por ato menjėherė u shpėrndanė nga policia.
Protestuesit porositėn qė Maqedonia menjėherė t’i ndėrpres negociatat me Greqinė pėr ēėshtjen e emrit i cili siē vlerėsojnė ata nuk duhet tė ndryshohet as pėr anėtarėsimin e vendit nė NATO dhe BE.

Pas protestės sė qetė pėr mbrojtjen e emrit kushtetues, qė u mbajt nė sheshin e Shkupit me moton “Maqedoni, maqedonas, maqedonase, vetėm kėtė e pranojmė”, njė grup protestuesish u nis drejt ambasadės greke me ē’rast gjatė tentimit pėr ta sulmuar me gurė atė u pėrleshėn me forcat policore. Tė rinjtė demonstrues gjuanin me shishe dhe gurė drejt forcave policore, tė cilat ishin tė detyruara tė pėrdorin dhunėn ndaj turmės sė mbledhur.

Protesta ėshtė organizuar nga njė grup gazetarėsh dhe studentėsh tė Shkupit, ndėrsa ajo ka marrė mbėshtetjen edhe tė partisė mė tė madhe nė pushtet VMRO-DPMNE dhe disa partive tė tjera.

Sipas organizatorėve kjo protestė ka pėr qėllim pėr tė alarmuar qėndrimet e opinionit maqedonas pėr mosndryshimin e emrit kushtetues dhe kundėr presioneve greke.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Rajon....,,,
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: .:: Rubrikat ::. :: Tema e shtypit tė ditės-
Kėrce tek: