ForumPortaliGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi
...:::Meny Kryesore:::...
 Home
 Portali
 Forum
 Lista e Antarve
 Galeria
 Lajmet Flash
 Profili
 FAQ
 Testi I Dashuris
favoritos.gif Media & Muzika
 Telivizionet Live
 Video Klipe
 Ruzulltatet Sportive
 Mp3 Falass
 Mp3 RAP
 Kerkesa Muzikore
 Melodi Per Celular
icon_community.gif Argėtim-Zbavitje
 Video Humoristike
 Luani Lojra
 Dezing
 Poezi
 Gediche
 Argėtime
 Albumi Fotografik
 Tema tė Ndryshme
som_downloads.gif Shkarkime & Links
King-Rap Tolbar
Programe
Shkarko Scripte
Chat Programs
 Kėrko nė Forum
 Liderėt e forumit
 Ndihmė
 Kėrko
Moti Momental

Permbajta e ksaj faqe kerkon flash player per instalim kliko mbi ket tekst.


Futu nė chat

Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008
HTML clipboard
Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008

1. Bit Defender

2. Kaspersky

3. Eset NOD32

4. Trend Micro Antivirus

    plus AntiSpyware 

5. F-Secure Anti-Virus 

SMS Falas nga KING-RaP
Partnerėt
>>> AlBaZeMeR <<<

XoFaCe

->>Ks-MaX <<<---

->> KoSoVa.Li <<<---

 ->> Muzik-Anglisht <<<---

V.I.P Galeri

Top posters
kanuni
 
Xhebraili
 
vissari
 
El-Fuego
 
drini-89
 
RiRi
 
dj-baba
 
dosti
 
king
 
miri
 
Keywords
IP Addressa Juaj&Reklama
IP


Share | 
 

 Shpėrthim Nė Njė Depo Municioni nė Shqiperi Gėrdec – 4 Te vdekur & 200 Te plagosur

Shko poshtė 
AutoriMesazh
kanuni

avatar

Numri i postimeve : 1130
Join date : 10/06/2008

Character sheet
vissi: Lojra

MesazhTitulli: Shpėrthim Nė Njė Depo Municioni nė Shqiperi Gėrdec – 4 Te vdekur & 200 Te plagosur   Sun Jun 15, 2008 12:22 pm

Njė shpėrthim ka ndodhur sot nė fshatin Gėrdec, nė afėrsi tė Tiranės, nė njė fabrikė municionesh, si pasojė e tė cilit ka shumė njerėz tė plagosur, ndėrsa ende nuk dihet nėse ka edhe viktima. Policia shqiptare ende nuk ka dhėnė informacione tė sakta pėr shpėrthimin tronditės, por mediat shqiptare flasin pėr rreth 4 te vdekur dhe 200 tė plagosur. Dhjetėra tė plagosur vazhdojnė tė mbėrrijnė nė Qendrėn Universitare Nėnė Tereza, si pasojė e shpėrthimit nė kėtė depo municioni, qė ndodhet rreth 20 kilometra larg Tiranės.

Tė plagosurit paraqiten nė gjendje tė rėndė psikologjike sikundėr edhe me shumė lėndime dhe djegie, por edhe dėmtim nė shikim dhe dėgjim. Ndėrkohė, forca tė shumta tė policisė dhe ushtrisė nė kėto momente po bėjnė evakuimin e banorėve nė njė zonė prej 7 km, nga vendi i ngjarjes, nė Gėrdec tė Vorės.

Burime nga vendngjarja, thanė se si pasojė e shpėrthimit shumė banesa dhe ndėrtesa private janė dėmtuar rėndė.

Nė vendngjarje aktualisht ndodhen drejtuesit mė tė lartė tė Policisė sė Shtetit, Ministrisė sė Brendshme, Ministrisė sė Mbrojtjes etj.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Shpėrthim Nė Njė Depo Municioni nė Shqiperi Gėrdec – 4 Te vdekur & 200 Te plagosur
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: .:: Rubrikat ::. :: Tema e shtypit tė ditės-
Kėrce tek: