ForumPortaliGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi
...:::Meny Kryesore:::...
 Home
 Portali
 Forum
 Lista e Antarve
 Galeria
 Lajmet Flash
 Profili
 FAQ
 Testi I Dashuris
favoritos.gif Media & Muzika
 Telivizionet Live
 Video Klipe
 Ruzulltatet Sportive
 Mp3 Falass
 Mp3 RAP
 Kerkesa Muzikore
 Melodi Per Celular
icon_community.gif Argėtim-Zbavitje
 Video Humoristike
 Luani Lojra
 Dezing
 Poezi
 Gediche
 Argėtime
 Albumi Fotografik
 Tema tė Ndryshme
som_downloads.gif Shkarkime & Links
King-Rap Tolbar
Programe
Shkarko Scripte
Chat Programs
 Kėrko nė Forum
 Liderėt e forumit
 Ndihmė
 Kėrko
Moti Momental

Permbajta e ksaj faqe kerkon flash player per instalim kliko mbi ket tekst.


Futu nė chat

Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008
HTML clipboard
Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008

1. Bit Defender

2. Kaspersky

3. Eset NOD32

4. Trend Micro Antivirus

    plus AntiSpyware 

5. F-Secure Anti-Virus 

SMS Falas nga KING-RaP
Partnerėt
>>> AlBaZeMeR <<<

XoFaCe

->>Ks-MaX <<<---

->> KoSoVa.Li <<<---

 ->> Muzik-Anglisht <<<---

V.I.P Galeri

Top posters
kanuni
 
Xhebraili
 
vissari
 
El-Fuego
 
drini-89
 
RiRi
 
dj-baba
 
dosti
 
king
 
miri
 
Keywords
IP Addressa Juaj&Reklama
IP


Share | 
 

 Duhani - Jo Jetes, Po Vdekjes!

Shko poshtė 
AutoriMesazh
kanuni

avatar

Numri i postimeve : 1130
Join date : 10/06/2008

Character sheet
vissi: Lojra

MesazhTitulli: Duhani - Jo Jetes, Po Vdekjes!   Sun Jun 15, 2008 12:15 pm

Nuk jam doktor dhe as qe kam studiuar per mjekesi por qe te vret Cigarja ne moshen me te bukur, sdo mend shume per ta kuptuar. Mjafton te flas ne menyre siperfaqesore (mjafton dhe ju te kuptoni ne menyre siperfaqesore) dhe te jete sa per t'iu rifreskuar kujtesen, sa per t'iu kujtuar se CIGARJA NUK KA MESHIRE PER NJERIUN, NE MOSHEN ME TE BUKUR TE KALB NE VARR! DHE NE VARR ESHTE VERTETE FTOHTE, ERRESIRE, ESHTE TMERR I CILI E KALON CDO IMAGJINATE! Prandaj MENDONI ME THELLE dhe KUJDESUNI PER VETEN, ne menyre qe DITA E VDEKJES TE JETE SA ME E LARGET DHE TE PLOTESOHET AJO QE ZOTI KA SHKRUAR. PASI TE PLAKESH, PASI TA KESH SHIJUAR NJE DASHURI, TE JESH GEZUAR ME KRIJESAT E TUA, PASI TE JESH RRUDHUR E THINJUR DHE TA KESH KRYER MISIONIN TEND NE KETE JETE, ATEHERE SHKO SE NE PARAJSE E KE VENDIN. PERNDRYSHE NE FERR!

Te pish Cigare do te thote qe kerkon nje jete te shkurter por para se te largohesh pergjithmone, do kesh kaluar muaj apo vite ne Spital, te kesh kaluar shume dhimbje dhe tmerr! Ne jete ndodhin fatkeqesi dhe shume here nuk varet nga ne por s'ke c'i ben fatit, ndersa te te vije nga Duhani, do te thote qe ke ndeshkuar veten.

Prandaj mendoni me thelle. Te pish cigare do te thote qe nuk e do jeten. Nese e do por pi cigare, atehere je injorant dhe nuk di ta dallosh jeten me vdekjen dhe qe je bere per ''lemoshe mendesh''. Pra ske tru, merr fryme kot, jeton si kafsha me faj, nuk ke asnje enderr per jeten, nuk respekton prindin tend i cili te pergjerohet qe mos ta vrasesh veten, nuk do te dish se sa vuajne kur ti mos te jesh me etj! Eshte cmenduri, kur e shikon ne pakete qe te thote se shkakton/eshte KANCER dhe plot semundje te tjera dhe ti e injoron kete fakt duke injoruar edhe jeten te cilen e ke dhurate dhe duhet ta mbash dhe jo ta flakesh.

Cdonjeri mund te mendoje se ''jo, mua sdo me beje gje duhani, jam top fare'', por nuk duhet te harroni qe ata qindra mijera apo miliona qe vdesin ne mbare boten, keshtu kane thene. Ne jemi te gjithe, ne mbare boten shendoshe e mire sot por jo neser sepse nese te gjithe do jemi mire, sdo vdesin nga duhani qindra-mijera ne vit dhe kjo shifer vetem ne rritje vjen gjithmone. Pra duhan-piresi e fut veten ne llotarine tragjike dhe ne mos sot, neser do e fitoje padyshim ''cmimin e merituar'' dhe te perfundoje ne token e zeze ne moshen qe ka shume nevoje per jete. Ne moshen qe s'ka realizu asnje anderr akoma, ne kohen qe ka deshire te jete prind, ne moshen qe nuk duhet te vdese!

DUAJENI JETEN, SHTRENGOJENI FORT SEPSE KEMI VETEM NJE!

ME CIGARE, PA JETE - PA CIGARE, ME JETE
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Duhani - Jo Jetes, Po Vdekjes!
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: .:: Shkenca ::. :: Trupi & Shėndeti-
Kėrce tek: