ForumPortaliGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi
...:::Meny Kryesore:::...
 Home
 Portali
 Forum
 Lista e Antarve
 Galeria
 Lajmet Flash
 Profili
 FAQ
 Testi I Dashuris
favoritos.gif Media & Muzika
 Telivizionet Live
 Video Klipe
 Ruzulltatet Sportive
 Mp3 Falass
 Mp3 RAP
 Kerkesa Muzikore
 Melodi Per Celular
icon_community.gif Argėtim-Zbavitje
 Video Humoristike
 Luani Lojra
 Dezing
 Poezi
 Gediche
 Argėtime
 Albumi Fotografik
 Tema tė Ndryshme
som_downloads.gif Shkarkime & Links
King-Rap Tolbar
Programe
Shkarko Scripte
Chat Programs
 Kėrko nė Forum
 Liderėt e forumit
 Ndihmė
 Kėrko
Moti Momental

Permbajta e ksaj faqe kerkon flash player per instalim kliko mbi ket tekst.


Futu nė chat

Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008
HTML clipboard
Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008

1. Bit Defender

2. Kaspersky

3. Eset NOD32

4. Trend Micro Antivirus

    plus AntiSpyware 

5. F-Secure Anti-Virus 

SMS Falas nga KING-RaP
Partnerėt
>>> AlBaZeMeR <<<

XoFaCe

->>Ks-MaX <<<---

->> KoSoVa.Li <<<---

 ->> Muzik-Anglisht <<<---

V.I.P Galeri

Top posters
kanuni
 
Xhebraili
 
vissari
 
El-Fuego
 
drini-89
 
RiRi
 
dj-baba
 
dosti
 
king
 
miri
 
Keywords
IP Addressa Juaj&Reklama
IP


Share | 
 

 West Side Family

Shko poshtė 
AutoriMesazh
kanuni

avatar

Numri i postimeve : 1130
Join date : 10/06/2008

Character sheet
vissi: Lojra

MesazhTitulli: West Side Family   Sun Jun 15, 2008 4:05 am

FTESA NE TV PUBLIK, Ambasada Polake s’pajis me vizė “West Side Family”

U pėrzgjodhėn si absolutisht mė tė mirėt dhe nė duar u erdhi sur priza mė e madhe qė mund tė kishin ndonjėherė. Televizioni Publik Polak disa ditė mė parė ftoi pėr tė performuar nė njė emision live, tre djemtė e grupit “West Side Family”. Njė privilegj shumė i madh ky pėr ta, ku ndėrmjet shumė artistėve shumė tė mirė shqiptarė, u pėrzgjodhėn pikėrisht ata pėr tė pėrfaqėsuar vendin tonė.

Do tė udhėtonin drejt Polonisė nė datėn 24 Shkurt, duke marrė me vete emocionet dhe vlerėsimet maksimale qė i bėhet kėtij grupi nga publiku mbarėkombėtar, por jo ēdo gjė eci mirė. Ambasada polake nė Shqipėri nuk i pajisi 3 djemtė me vizė nė kohėn e kėrkuar pėr tė qenė pjesėmarrės nė emision, por viza do tė ishte nė pasaportat e tyre disa ditė mė vonė, duke bėrė qė ta harrojnė kėshtu surprizėn e madhe.

Landi, Flori dhe Miri tregojnė hapur zhgėnjimin e tyre pėr gjithēka ndodhi, ndėrsa pėrpara pėrgjegjėsisė vėne ambasadėn pėr gjestin. Emisioni nė tė cilin tre djemtė e “West Side Family” do tė merrnin pjesė titullohej “Podroæe z Æartem” (qė i pėrkthyer nė shqip do tė thotė: “Tė udhėtosh me kėnaqėsi”, i cili shfaqet ēdo tė diel nė orėn 19:00 pasdite nė “Channel 2” (Televizion publik polak).

Ideja e emisionit ėshtė: Njerėz tė njohur nga bota e Show-Biz, Politika, Kultura e Sporti, ftohen nė kėtė emision pėr tė treguar pėr historitė e tyre tė veēanta qė kanė zėnė vend gjatė karrierės sė tyre nė vend dhe nė botė, si dhe tė veēanta nga kultura e vendit tė tyre.

Ky emision ėshtė jashtėzakonisht i ndjekur nė Poloni dhe numėron rreth 3 milionė shikues. Sipas stafit organizativ dhe vetė atyre qė i bėnė ftesėn grupit shqiptar, arsyeja pėr tė cilėn ftonin tre djemtė nė emisionin e tyre ishte:

1. Muzika e tyre mjaft e arrirė
2. Tė qenit mjaft popullorė (tė famshėm) nė Shqipėri
3. U pėlqeu ideja e kėngės me kryebashkiakun Rama
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
West Side Family
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: .:: Hapėsira Muzikore ::. :: Muzika-
Kėrce tek: