ForumPortaliGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi
...:::Meny Kryesore:::...
 Home
 Portali
 Forum
 Lista e Antarve
 Galeria
 Lajmet Flash
 Profili
 FAQ
 Testi I Dashuris
favoritos.gif Media & Muzika
 Telivizionet Live
 Video Klipe
 Ruzulltatet Sportive
 Mp3 Falass
 Mp3 RAP
 Kerkesa Muzikore
 Melodi Per Celular
icon_community.gif Argėtim-Zbavitje
 Video Humoristike
 Luani Lojra
 Dezing
 Poezi
 Gediche
 Argėtime
 Albumi Fotografik
 Tema tė Ndryshme
som_downloads.gif Shkarkime & Links
King-Rap Tolbar
Programe
Shkarko Scripte
Chat Programs
 Kėrko nė Forum
 Liderėt e forumit
 Ndihmė
 Kėrko
Moti Momental

Permbajta e ksaj faqe kerkon flash player per instalim kliko mbi ket tekst.


Futu nė chat

Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008
HTML clipboard
Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008

1. Bit Defender

2. Kaspersky

3. Eset NOD32

4. Trend Micro Antivirus

    plus AntiSpyware 

5. F-Secure Anti-Virus 

SMS Falas nga KING-RaP
Partnerėt
>>> AlBaZeMeR <<<

XoFaCe

->>Ks-MaX <<<---

->> KoSoVa.Li <<<---

 ->> Muzik-Anglisht <<<---

V.I.P Galeri

Top posters
kanuni
 
Xhebraili
 
vissari
 
El-Fuego
 
drini-89
 
RiRi
 
dj-baba
 
dosti
 
king
 
miri
 
Keywords
IP Addressa Juaj&Reklama
IP


Share | 
 

 Microsoft "arnon" vrimėn nė Internet Explorer

Shko poshtė 
AutoriMesazh
kanuni

avatar

Numri i postimeve : 1130
Join date : 10/06/2008

Character sheet
vissi: Lojra

MesazhTitulli: Microsoft "arnon" vrimėn nė Internet Explorer   Sun Jan 24, 2010 2:15 pm


Microsoft "arnon" vrimėn nė Internet Explorer
Kompania Microsoft do tė pėrmirėsojė lėshimin nė programin e vet Internet Explorer, tė cilėn hakerėt kinezė kohė mė parė e kanė shfrytėzuar pėr sulm nė llogaritė e postės elektronike tė aktivistėve pėr mbrojtjen e drejtave tė njeriut.
Kompania zakonisht lėshon paketa tė sigurisė brenda kohėve tė caktuar brenda muajit, por nė kėtė rast ka vepruar shpejt pėr shkak tė urgjencės sė problemit.

Siē kemi raportuar edhe ne, qeveria gjermane dhe ajo franceze u kishin rekomanduar qytetarėve tė vet tė shfrytėzojnė ndonjė shfletues tjetėr nė vend tė Internet Explorer.

Ekspertėt e sigurisė thonė se shfrytėzuesit tė cilėt vizitojnė faqe tė komprometuara mund tė infektojnė kompjuterin e tyre me softuerin dashakeq "trojan", me anė tė cilit hakerėt marrin pėrsipėr kontrollin mbi kompjuterin e infektuar dhe vjedhin tė dhėnat.

Mė 18 janar, kompania Microsoft kishte deklaruar se ekzistojnė “shumė pak” faqe nė internet tė cilat paraqesin rrezik pėr shfrytėzuesit e shfletuesit tė saj Internet Explorer.

Ndėrkohė, kompania pėr siguri nė internet Sophos ka deklaruar se janė paraqitur faqet nė tė cilat ky softuer i rrezikshėm ėshtė kopjuar, me tė cilėn gjė ėshtė rritur rreziku pėr shfrytėzuesit e internetit.

Publiciteti i keq pėr Internet Explorer i ka mundėsuar shfletuesit alternativ Mozilla Firefox tė rris pjesėmarrjen e vet nė treg. Tani, Firefox nėe Evropė shfrytėzohet nga 40 pėr qind e pėrdoruesve tė internetit, derisa Internet Explorer 45 pėr qind.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Microsoft "arnon" vrimėn nė Internet Explorer
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: ..:: INFORMATIKA ::.. :: Tė Rejat e Teknologjis-
Kėrce tek: