ForumPortaliGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi
...:::Meny Kryesore:::...
 Home
 Portali
 Forum
 Lista e Antarve
 Galeria
 Lajmet Flash
 Profili
 FAQ
 Testi I Dashuris
favoritos.gif Media & Muzika
 Telivizionet Live
 Video Klipe
 Ruzulltatet Sportive
 Mp3 Falass
 Mp3 RAP
 Kerkesa Muzikore
 Melodi Per Celular
icon_community.gif Argėtim-Zbavitje
 Video Humoristike
 Luani Lojra
 Dezing
 Poezi
 Gediche
 Argėtime
 Albumi Fotografik
 Tema tė Ndryshme
som_downloads.gif Shkarkime & Links
King-Rap Tolbar
Programe
Shkarko Scripte
Chat Programs
 Kėrko nė Forum
 Liderėt e forumit
 Ndihmė
 Kėrko
Moti Momental

Permbajta e ksaj faqe kerkon flash player per instalim kliko mbi ket tekst.


Futu nė chat

Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008
HTML clipboard
Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008

1. Bit Defender

2. Kaspersky

3. Eset NOD32

4. Trend Micro Antivirus

    plus AntiSpyware 

5. F-Secure Anti-Virus 

SMS Falas nga KING-RaP
Partnerėt
>>> AlBaZeMeR <<<

XoFaCe

->>Ks-MaX <<<---

->> KoSoVa.Li <<<---

 ->> Muzik-Anglisht <<<---

V.I.P Galeri

Top posters
kanuni
 
Xhebraili
 
vissari
 
El-Fuego
 
drini-89
 
RiRi
 
dj-baba
 
dosti
 
king
 
miri
 
Keywords
IP Addressa Juaj&Reklama
IP


Share | 
 

 Nintendo Zii sė shpejti

Shko poshtė 
AutoriMesazh
kanuni

avatar

Numri i postimeve : 1130
Join date : 10/06/2008

Character sheet
vissi: Lojra

MesazhTitulli: Nintendo Zii sė shpejti   Sun Dec 20, 2009 11:30 pm


Nintendo Zii sė shpejti
Konzola e lojėrave Wii e Nintendos muajin e kaluar i ka mbushur tri vjet dhe ėshtė krejtėsisht e logjikshme qė nė kompani tė ndėrmarrin hapa tė caktuar. Hapi i radhės do tė mund tė ishte paraqitja e konzolės sė lojėrave me emėrtimin Zii.
Nintendo nė Japoni e ka mbrojtur me sukses emėrtimin Zii, pasi qė ai i ėshtė miratuar mė 30 tetor, e tek tani ka arritur lajmi se ai ka pėrfunduar nė bazat patentuese japoneze. Se ēfarė planifikon me kėtė emėr Nintendo, tani pėr tani mbetet e panjohur.

Nintendo Wii nė mesin e muajit tė kaluar i ka mbushur tri vjet prej paraqitjes nė treg, e deri mė tani ėshtė shitur nė gjithsej 56.14 milionė njėsi dhe aktualisht ėshtė konzola mė e shitur e lojėrave e gjeneratės sė vet.

Thashethemet e mėhershme kanė theksuar se Nintendo do tė paraqes konzolėn Wii nė variantin HD (High Definition), mirėpo me regjistrimin e para pak kohe tė emėrtimit Zii planet e Nintendos bėhen edhe mė tė paqarta.

www.nintendo.com
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Nintendo Zii sė shpejti
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: ..:: INFORMATIKA ::.. :: Tė Rejat e Teknologjis-
Kėrce tek: