ForumPortaliGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi
...:::Meny Kryesore:::...
 Home
 Portali
 Forum
 Lista e Antarve
 Galeria
 Lajmet Flash
 Profili
 FAQ
 Testi I Dashuris
favoritos.gif Media & Muzika
 Telivizionet Live
 Video Klipe
 Ruzulltatet Sportive
 Mp3 Falass
 Mp3 RAP
 Kerkesa Muzikore
 Melodi Per Celular
icon_community.gif Argėtim-Zbavitje
 Video Humoristike
 Luani Lojra
 Dezing
 Poezi
 Gediche
 Argėtime
 Albumi Fotografik
 Tema tė Ndryshme
som_downloads.gif Shkarkime & Links
King-Rap Tolbar
Programe
Shkarko Scripte
Chat Programs
 Kėrko nė Forum
 Liderėt e forumit
 Ndihmė
 Kėrko
Moti Momental

Permbajta e ksaj faqe kerkon flash player per instalim kliko mbi ket tekst.


Futu nė chat

Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008
HTML clipboard
Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008

1. Bit Defender

2. Kaspersky

3. Eset NOD32

4. Trend Micro Antivirus

    plus AntiSpyware 

5. F-Secure Anti-Virus 

SMS Falas nga KING-RaP
Partnerėt
>>> AlBaZeMeR <<<

XoFaCe

->>Ks-MaX <<<---

->> KoSoVa.Li <<<---

 ->> Muzik-Anglisht <<<---

V.I.P Galeri

Top posters
kanuni
 
Xhebraili
 
vissari
 
El-Fuego
 
drini-89
 
RiRi
 
dj-baba
 
dosti
 
king
 
miri
 
Keywords
IP Addressa Juaj&Reklama
IP


Share | 
 

 Suedezėt zhvillojnė rrjetin 4G

Shko poshtė 
AutoriMesazh
kanuni

avatar

Numri i postimeve : 1130
Join date : 10/06/2008

Character sheet
vissi: Lojra

MesazhTitulli: Suedezėt zhvillojnė rrjetin 4G   Sun Dec 20, 2009 11:29 pm


Suedezėt zhvillojnė rrjetin 4G
Operatori mobil TeliaSonera ka ndėrtuar rrjetin e parė komercial 4G nė botė i cili mbulon qytetet kryesore tė Suedisė dhe Norvegjisė.
Rrjeti i ri do t’u mundėsojė tė gjithė shfrytėzuesve bartjen e tė dhėnave shtatė herė mė tė shpejtė sesa rrjetet mė tė shpejta tė gjeneratės sė tretė (3G). Rrjetin 4G nė Stokholm do ta mbėshtes kompania Ericsson, derisa nė Oslo rrjetin do ta mbėshtesė ajo kineze Huaweei. "Nė shtetet skandinave blerėsve u nevojitet

shpejtėsi dhe kapacitet mė i madh, dhe kjo ėshtė njė prej arsyeve pse kemi zhvilluar rrjetin 4G tė parėt nė botė”, ka thėnė Kenneth Karlberg, shef i shėrbimeve mobile tė kompanisė TeliaSonera.

Fillimisht rrjeti 4G i kompanisė TeliaSonera do tė pėrdoret vetėm pėr bartje tė dhėnave sepse nuk ka ekzistojnė aparatet mobile tė cilat mund tė mbėshtesin 4G, megjithatė paralajmėrohet se paraqitja e celularėve tė tillė qysh nė fillim tė vitit tė ardhshėm.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Suedezėt zhvillojnė rrjetin 4G
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: ..:: INFORMATIKA ::.. :: Tė Rejat e Teknologjis-
Kėrce tek: