ForumPortaliGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi
...:::Meny Kryesore:::...
 Home
 Portali
 Forum
 Lista e Antarve
 Galeria
 Lajmet Flash
 Profili
 FAQ
 Testi I Dashuris
favoritos.gif Media & Muzika
 Telivizionet Live
 Video Klipe
 Ruzulltatet Sportive
 Mp3 Falass
 Mp3 RAP
 Kerkesa Muzikore
 Melodi Per Celular
icon_community.gif Argėtim-Zbavitje
 Video Humoristike
 Luani Lojra
 Dezing
 Poezi
 Gediche
 Argėtime
 Albumi Fotografik
 Tema tė Ndryshme
som_downloads.gif Shkarkime & Links
King-Rap Tolbar
Programe
Shkarko Scripte
Chat Programs
 Kėrko nė Forum
 Liderėt e forumit
 Ndihmė
 Kėrko
Moti Momental

Permbajta e ksaj faqe kerkon flash player per instalim kliko mbi ket tekst.


Futu nė chat

Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008
HTML clipboard
Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008

1. Bit Defender

2. Kaspersky

3. Eset NOD32

4. Trend Micro Antivirus

    plus AntiSpyware 

5. F-Secure Anti-Virus 

SMS Falas nga KING-RaP
Partnerėt
>>> AlBaZeMeR <<<

XoFaCe

->>Ks-MaX <<<---

->> KoSoVa.Li <<<---

 ->> Muzik-Anglisht <<<---

V.I.P Galeri

Top posters
kanuni
 
Xhebraili
 
vissari
 
El-Fuego
 
drini-89
 
RiRi
 
dj-baba
 
dosti
 
king
 
miri
 
Keywords
IP Addressa Juaj&Reklama
IP


Share | 
 

 Kina ndalon faqet private tė internetit

Shko poshtė 
AutoriMesazh
kanuni

avatar

Numri i postimeve : 1130
Join date : 10/06/2008

Character sheet
vissi: Lojra

MesazhTitulli: Kina ndalon faqet private tė internetit   Sun Dec 20, 2009 11:26 pm


Kina ndalon faqet private tė internetit
Kina ua ka ndaluar personave fizik qė tė regjistrojnė domene tė reja tė internetit dhe ka nisur aksion tė madh tė kontrollimit tė miliona paraqitjeve personale nė rrjet, nė goditjen mė tė madhe tė autoriteteve nė vend, shkruan gazeta "The Financial Times".
Nga e hėna, tė gjitha ata tė cilėt duan tė regjistrojnė njė domen nė internet nė Kinė duhet tė paraqesin edhe lejen pėr punė dhe tė dhėnat pėr kompaninė e tyre. Edhe faqet ekzistuese shumė shpejt do tė duhet tė rregullojnė letrat e tyre sepse do tė mbyllen me veprim tė shpejt nėse nuk i pėrmbushin rregullat e reja.

Ofruesit e shėrbimeve tė internetit kanė njoftuar se tanimė kanė filluar me revizionin e bazave tė klientėve tė tyre, pėr tė gjendur “pėrmbajtje potencialisht tė rrezikshme, tė paligjshme dhe tė dėmshme". Ndryshe, autoritetet pėrdorin shprehjen “tė dėmshme” nė tė shumtėn e rasteve kur bėjnė censurim tė interneti nė Kinė. Nėn tė dėmshme nėnkuptohet ēdo gjė nga pornografia e deri tek aktivizmi politik.

Hapi i ri i kontrollit tė internetit, tė cilin autoritetet nė Kinė po e zbatojnė nė disa nivele, ka pasuar pak kohė pas bllokimit tė tėrėsishėm apo tė pjesshėm tė rrjeteve online pėr shoqėrim si "YouTube", "Facebook" e "Twitter", si dhe versioneve tė tyre lokale
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Kina ndalon faqet private tė internetit
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: ..:: INFORMATIKA ::.. :: Tė Rejat e Teknologjis-
Kėrce tek: