ForumPortaliGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi
...:::Meny Kryesore:::...
 Home
 Portali
 Forum
 Lista e Antarve
 Galeria
 Lajmet Flash
 Profili
 FAQ
 Testi I Dashuris
favoritos.gif Media & Muzika
 Telivizionet Live
 Video Klipe
 Ruzulltatet Sportive
 Mp3 Falass
 Mp3 RAP
 Kerkesa Muzikore
 Melodi Per Celular
icon_community.gif Argėtim-Zbavitje
 Video Humoristike
 Luani Lojra
 Dezing
 Poezi
 Gediche
 Argėtime
 Albumi Fotografik
 Tema tė Ndryshme
som_downloads.gif Shkarkime & Links
King-Rap Tolbar
Programe
Shkarko Scripte
Chat Programs
 Kėrko nė Forum
 Liderėt e forumit
 Ndihmė
 Kėrko
Moti Momental

Permbajta e ksaj faqe kerkon flash player per instalim kliko mbi ket tekst.


Futu nė chat

Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008
HTML clipboard
Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008

1. Bit Defender

2. Kaspersky

3. Eset NOD32

4. Trend Micro Antivirus

    plus AntiSpyware 

5. F-Secure Anti-Virus 

SMS Falas nga KING-RaP
Partnerėt
>>> AlBaZeMeR <<<

XoFaCe

->>Ks-MaX <<<---

->> KoSoVa.Li <<<---

 ->> Muzik-Anglisht <<<---

V.I.P Galeri

Top posters
kanuni
 
Xhebraili
 
vissari
 
El-Fuego
 
drini-89
 
RiRi
 
dj-baba
 
dosti
 
king
 
miri
 
Keywords
IP Addressa Juaj&Reklama
IP


Share | 
 

 Shitje rekorde e telefonave tė menēur

Shko poshtė 
AutoriMesazh
kanuni

avatar

Numri i postimeve : 1130
Join date : 10/06/2008

Character sheet
vissi: Lojra

MesazhTitulli: Shitje rekorde e telefonave tė menēur   Tue Nov 10, 2009 4:44 pm


Shitje rekorde e telefonave tė menēur
Nė tregun e telefonave tė menēur janė shėnuar shitje rekorde tė cilat janė mė tė mira edhe nga tremujori paraprak si dhe nga viti i kaluar.
Prodhuesit e telefonave tė menēur e kanė mbyllur me sukses tremujorin e tretė, pohojnė nga kompania analitike IDC. Gjithsej janė shitur 43.3 milionė pajisje qė ėshtė rezultat 3.2 pėr qind mė i mirė se nė tremujorin paraprak.

Gjithashtu, rezultati ėshtė pėr 4.2 pėr qind mė i mirė se nė periudhėn e njėjtė tė vitit tė kaluar, e nė IDC pėrmendin se shitja e mirė ėshtė rezultat i kėrkimit tė madh tė celularėve i cili ka zgjatur gjatė tėrė vitit.

Pos kėsaj, kompania vlerėson se pėrqindja e telefonave tė menēur do tė rritet krahasuar me celularėt “e zakonshėm” sepse blerėsit kėrkojnė funksione shtesė veē telefonimit dhe dėrgimit tė porosive SMS.

Gjatė kėtij tremujori Nokia ka shitur mė sė shumti celularė, gjithsej 16.4 milionė qė ka qenė e mjaftueshme pėr tė bėrė pėr vete 37.9% tė tregut. Pasohet nga RIM me 19%, Apple me 17%, HTC me 5.6% dhe Samsung qė ka pushtuar 3.5% tė tregut tė telefonave tė menēur. /Telegrafi/
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Shitje rekorde e telefonave tė menēur
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: ..:: INFORMATIKA ::.. :: Tė Rejat e Teknologjis-
Kėrce tek: