ForumPortaliGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi
...:::Meny Kryesore:::...
 Home
 Portali
 Forum
 Lista e Antarve
 Galeria
 Lajmet Flash
 Profili
 FAQ
 Testi I Dashuris
favoritos.gif Media & Muzika
 Telivizionet Live
 Video Klipe
 Ruzulltatet Sportive
 Mp3 Falass
 Mp3 RAP
 Kerkesa Muzikore
 Melodi Per Celular
icon_community.gif Argėtim-Zbavitje
 Video Humoristike
 Luani Lojra
 Dezing
 Poezi
 Gediche
 Argėtime
 Albumi Fotografik
 Tema tė Ndryshme
som_downloads.gif Shkarkime & Links
King-Rap Tolbar
Programe
Shkarko Scripte
Chat Programs
 Kėrko nė Forum
 Liderėt e forumit
 Ndihmė
 Kėrko
Moti Momental

Permbajta e ksaj faqe kerkon flash player per instalim kliko mbi ket tekst.


Futu nė chat

Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008
HTML clipboard
Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008

1. Bit Defender

2. Kaspersky

3. Eset NOD32

4. Trend Micro Antivirus

    plus AntiSpyware 

5. F-Secure Anti-Virus 

SMS Falas nga KING-RaP
Partnerėt
>>> AlBaZeMeR <<<

XoFaCe

->>Ks-MaX <<<---

->> KoSoVa.Li <<<---

 ->> Muzik-Anglisht <<<---

V.I.P Galeri

Top posters
kanuni
 
Xhebraili
 
vissari
 
El-Fuego
 
drini-89
 
RiRi
 
dj-baba
 
dosti
 
king
 
miri
 
Keywords
IP Addressa Juaj&Reklama
IP


Share | 
 

 Themeluesit e Skype tėrheqin padinė kundėr eBay

Shko poshtė 
AutoriMesazh
kanuni

avatar

Numri i postimeve : 1130
Join date : 10/06/2008

Character sheet
vissi: Lojra

MesazhTitulli: Themeluesit e Skype tėrheqin padinė kundėr eBay   Tue Nov 10, 2009 4:37 pm


Themeluesit e Skype tėrheqin padinė kundėr eBay
Kompania eBay ka arritur marrėveshje me themeluesit e Skype, pėr shkak tė padisė sė cilėve ka ardhur deri tek problemi me shitjen e njė pjese tė kėtij shėrbimi pėr telefonim nėpėrmes internetit njė grupi investitorėsh pėr dy miliardė dollarė.
Ebay ka njoftuar se marrėveshja ėshtė arritur Niklas Zennstrom dhe Janus Friis, pronarėt e firmės Joltid Ltd. rreth tė drejtave tė kontestuara autoriale mbi softuerin.

Nė fakt, ata kishin pohuar se kompania Skype po pėrdorte teknologjinė e tyre pa leje.

Padia ėshtė ngritur mu nė kohėn e shitjes sė Skype tek njė grup investitorėsh, mirėpo eBay ka arritur qė tė zgjidh tėrė kėtė situatė duke i ofruar Zennstromit dhe Friisit 14 pėr qind tė aksioneve nė Skype.

Pas kėsaj marrėveshje Zennstrom e Friis do tė kanė 14, grupi i investitorėve 56 pėr qind tė Skype, derisa eBay do tė mbaj pėr vete 30 pėr qind tė aksioneve. /Telegrafi/
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Themeluesit e Skype tėrheqin padinė kundėr eBay
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: ..:: INFORMATIKA ::.. :: Tė Rejat e Teknologjis-
Kėrce tek: