ForumPortaliGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi
...:::Meny Kryesore:::...
 Home
 Portali
 Forum
 Lista e Antarve
 Galeria
 Lajmet Flash
 Profili
 FAQ
 Testi I Dashuris
favoritos.gif Media & Muzika
 Telivizionet Live
 Video Klipe
 Ruzulltatet Sportive
 Mp3 Falass
 Mp3 RAP
 Kerkesa Muzikore
 Melodi Per Celular
icon_community.gif Argėtim-Zbavitje
 Video Humoristike
 Luani Lojra
 Dezing
 Poezi
 Gediche
 Argėtime
 Albumi Fotografik
 Tema tė Ndryshme
som_downloads.gif Shkarkime & Links
King-Rap Tolbar
Programe
Shkarko Scripte
Chat Programs
 Kėrko nė Forum
 Liderėt e forumit
 Ndihmė
 Kėrko
Moti Momental

Permbajta e ksaj faqe kerkon flash player per instalim kliko mbi ket tekst.


Futu nė chat

Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008
HTML clipboard
Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008

1. Bit Defender

2. Kaspersky

3. Eset NOD32

4. Trend Micro Antivirus

    plus AntiSpyware 

5. F-Secure Anti-Virus 

SMS Falas nga KING-RaP
Partnerėt
>>> AlBaZeMeR <<<

XoFaCe

->>Ks-MaX <<<---

->> KoSoVa.Li <<<---

 ->> Muzik-Anglisht <<<---

V.I.P Galeri

Top posters
kanuni
 
Xhebraili
 
vissari
 
El-Fuego
 
drini-89
 
RiRi
 
dj-baba
 
dosti
 
king
 
miri
 
Keywords
IP Addressa Juaj&Reklama
IP


Share | 
 

 Fillim i mbarė pėr Windows 7

Shko poshtė 
AutoriMesazh
kanuni

avatar

Numri i postimeve : 1130
Join date : 10/06/2008

Character sheet
vissi: Lojra

MesazhTitulli: Fillim i mbarė pėr Windows 7   Fri Nov 06, 2009 2:33 am


Fillim i mbarė pėr Windows 7
Sipas tė dhėnave tė kompanisė StatCounter, Windows 7 tanimė po ecėn me hapa tė mėdhenj: vetėm nė muajin tetor pjesėmarrja nė treg e kėtij sistemi operativ ėshtė rritur nga 1.75 nė 2.82 pėr qind.
Tė dhėnat e StatCounter, kompanisė e cila webmasterėve u ofron matės pa pagesė tė trafikut, bazohen nė mbi 4.7 miliardė shfletime faqesh sė internetit gjatė tri javėve tė fundit tė tetorit.

Gjatė kėsaj periudhe Windows 7 ėshtė rritur nė 2.82 pėr qind solide tė pjesėmarrjes nė treg, duke grabitur shfrytėzues kryesisht nga Vista e jopopullarizuar dhe nė masė mė tė vogėl nga Windows XP. Nė tė njėjtėn periudhė Vista ka rėnė nga 35.78 nė 34.52 pėr qind tė pjesėmarrjes nė treg, derisa XP ka rėnė nga 48.92 nė 48.47 pėr qind.

Apple Mac OS X gjithashtu ka ecur mirė, duke u rritur nė SHBA nga 11.29 nė 11.87 pėr qind, qė lė tė kuptojė se Microsoft nuk po arrin tė rrėmbejė shfrytėzues tė ri nga tabori i Mac.

Mirėpo, nga kritika e shkėlqyeshme tė cilat i ka marrė Windows 7, Microsoft sigurisht po kėnaqet qė sistemi i ri operativ po arrin tė tėrheqė shfrytėzues, qoftė edhe nėse ata janė shfrytėzuesit tė Vistas dhe XP-sė. /Telegrafi/
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Fillim i mbarė pėr Windows 7
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: ..:: INFORMATIKA ::.. :: Tė Rejat e Teknologjis-
Kėrce tek: