ForumPortaliGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi
...:::Meny Kryesore:::...
 Home
 Portali
 Forum
 Lista e Antarve
 Galeria
 Lajmet Flash
 Profili
 FAQ
 Testi I Dashuris
favoritos.gif Media & Muzika
 Telivizionet Live
 Video Klipe
 Ruzulltatet Sportive
 Mp3 Falass
 Mp3 RAP
 Kerkesa Muzikore
 Melodi Per Celular
icon_community.gif Argėtim-Zbavitje
 Video Humoristike
 Luani Lojra
 Dezing
 Poezi
 Gediche
 Argėtime
 Albumi Fotografik
 Tema tė Ndryshme
som_downloads.gif Shkarkime & Links
King-Rap Tolbar
Programe
Shkarko Scripte
Chat Programs
 Kėrko nė Forum
 Liderėt e forumit
 Ndihmė
 Kėrko
Moti Momental

Permbajta e ksaj faqe kerkon flash player per instalim kliko mbi ket tekst.


Futu nė chat

Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008
HTML clipboard
Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008

1. Bit Defender

2. Kaspersky

3. Eset NOD32

4. Trend Micro Antivirus

    plus AntiSpyware 

5. F-Secure Anti-Virus 

SMS Falas nga KING-RaP
Partnerėt
>>> AlBaZeMeR <<<

XoFaCe

->>Ks-MaX <<<---

->> KoSoVa.Li <<<---

 ->> Muzik-Anglisht <<<---

V.I.P Galeri

Top posters
kanuni
 
Xhebraili
 
vissari
 
El-Fuego
 
drini-89
 
RiRi
 
dj-baba
 
dosti
 
king
 
miri
 
Keywords
IP Addressa Juaj&Reklama
IP


Share | 
 

 Hapėsira nė YouTube nė shitje

Shko poshtė 
AutoriMesazh
kanuni

avatar

Numri i postimeve : 1130
Join date : 10/06/2008

Character sheet
vissi: Lojra

MesazhTitulli: Hapėsira nė YouTube nė shitje   Fri Nov 06, 2009 2:28 amHapėsira nė YouTube nė shitje
Pėrfitimi me anė tė kėshillimeve se si tė gjendesh nė mes e pesė apo dhjetė rezultateve tė para nė Google ėshtė njė biznes i praktikuar qė moti. Tani kjo strategji ka kaluar edhe nė shėrbimet shoqėrore, prandaj qė sot do tė ia filloj edhe nė YouTube.
Shėrbimi i Google pėr video ka mbi njė miliard vizita brenda ditės. Kompania uSocial.net, e cila kėtė vit ėshtė bėrė e njohur pėr shitjen e adhuruesve nė Facebook dhe njerėzit tė cilėt ndjekin pėrmbajtje tė caktuara nė shėrbimin pėr mikro-blogje Twitter, tani u mundėson qė tė forcojnė praninė e tyre nė YouTube duke vendosur video materialet e tyre para syve tė dhjetėra mijėra njerėzve.

"Gjithmonė tentojmė tė zgjerojmė operacionet tona nė fushėn e marketingut shoqėror, e YouTube ėshtė hapi logjik i radhės. Video marketingu ėshtė njė medium shumė i fuqishėm, dhe njė prej atyre qė shumė njerėz do ta bėnin me dėshirė", ka thėnė udhėheqėsi i uSocial, Leon Hill.

Problemi kryesor tek YouTube, thonė nė uSocial, ėshtė se shumica e njerėzve me anė tė rrugės sė rėndomtė vėshtirė arrijnė tė shfaqin video incizimet e tyre tek njė numėr mė i madh prej dhjetėra mijėra njerėzve.

"Duke pėrdorė disa metoda tė cilat i kemi zhvilluar, mundemi qė njė video krejtėsisht tė panjohur ta vendosim para syve edhe tė miliona njerėzve, e kjo mund tė nėnkuptojė pėrfitim tė madh pėr kėdo nė biznes. Madje, njė video tė caktuar mund t’ua servojmė grupeve tė caktuara tė interesit, me tė cilėn gjė shėrbimi bėhet edhe mė efektiv", ka shtuar Hill.

YouTube ende nuk kanė dhėnė mendimin e vet pėr kėtė lajm, edhe pse nga uSocial thonė se i kanė informuar.

Shėrbimi bėhet aktiv sot, e uSocial tanimė ka filluar tė pranojė porositė e para. /Telegrafi/
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Hapėsira nė YouTube nė shitje
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: ..:: INFORMATIKA ::.. :: Tė Rejat e Teknologjis-
Kėrce tek: