ForumPortaliGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi
...:::Meny Kryesore:::...
 Home
 Portali
 Forum
 Lista e Antarve
 Galeria
 Lajmet Flash
 Profili
 FAQ
 Testi I Dashuris
favoritos.gif Media & Muzika
 Telivizionet Live
 Video Klipe
 Ruzulltatet Sportive
 Mp3 Falass
 Mp3 RAP
 Kerkesa Muzikore
 Melodi Per Celular
icon_community.gif Argėtim-Zbavitje
 Video Humoristike
 Luani Lojra
 Dezing
 Poezi
 Gediche
 Argėtime
 Albumi Fotografik
 Tema tė Ndryshme
som_downloads.gif Shkarkime & Links
King-Rap Tolbar
Programe
Shkarko Scripte
Chat Programs
 Kėrko nė Forum
 Liderėt e forumit
 Ndihmė
 Kėrko
Moti Momental

Permbajta e ksaj faqe kerkon flash player per instalim kliko mbi ket tekst.


Futu nė chat

Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008
HTML clipboard
Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008

1. Bit Defender

2. Kaspersky

3. Eset NOD32

4. Trend Micro Antivirus

    plus AntiSpyware 

5. F-Secure Anti-Virus 

SMS Falas nga KING-RaP
Partnerėt
>>> AlBaZeMeR <<<

XoFaCe

->>Ks-MaX <<<---

->> KoSoVa.Li <<<---

 ->> Muzik-Anglisht <<<---

V.I.P Galeri

Top posters
kanuni
 
Xhebraili
 
vissari
 
El-Fuego
 
drini-89
 
RiRi
 
dj-baba
 
dosti
 
king
 
miri
 
Keywords
IP Addressa Juaj&Reklama
IP


Share | 
 

 Blogu i njohur teknologjik shpėrndante viruse

Shko poshtė 
AutoriMesazh
kanuni

avatar

Numri i postimeve : 1130
Join date : 10/06/2008

Character sheet
vissi: Lojra

MesazhTitulli: Blogu i njohur teknologjik shpėrndante viruse   Sun Nov 01, 2009 1:38 am


Blogu i njohur teknologjik shpėrndante viruse
Se lėshimet e kėtij lloji ju ndodhin edhe mė tė mirėve, dėshmon rasti i blogut teknologjik tė njohur botėrisht Gizmodo.com. Faqja e internetit qe njė kohė vizitorėve tė saj u ka shėrbyer viruse.
“U kėrkojmė falje tė sinqerta vizitorėve, mirėpo gjatė njė periudhe tė caktuar nė faqen tonė keni mundur tė merrni njė aplikacion dashakeq, dhe atė brenda reklamės sė kompanisė Suzuki”, thuhet nė njoftimin zyrtar tė faqes.

Siē thekson Brian Lan, njė prej redaktorėve tė Gizmodos, aplikacionin dashakeq e ka vendosur ekipi i shitjes i blogut teknologjik, i cili nė mėnyrė perfide ka qenė i tradhtuar.

“Tani kjo gjė ėshtė zgjidhur, dhe sipas njohurive tona, vetėm njė numėr i vogėl i pėrdoruesve ka arritur tė sulmohet me kėtė aplikacion nga faqja jonė”, ka shtuar Lan.

Ky nuk ėshtė rast i izoluar sepse kohė mė parė njė gjė e ngjashme i ka ndodhur edhe faqes sė gazetės sė njohur amerikane “New York Times”.

Njė gjė qė mund tė sigurojmė vizitorėt e portalit Telegrafi.com ėshtė se secili aplikacion kontrollohet mirė e mirė para se tė vendoset brenda tij pėr tė parandaluar viruset dhe sulmet e tjera tė mundshme dashakeqe.

www.gizmodo.com
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Blogu i njohur teknologjik shpėrndante viruse
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: ..:: INFORMATIKA ::.. :: Tė Rejat e Teknologjis-
Kėrce tek: