ForumPortaliGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi
...:::Meny Kryesore:::...
 Home
 Portali
 Forum
 Lista e Antarve
 Galeria
 Lajmet Flash
 Profili
 FAQ
 Testi I Dashuris
favoritos.gif Media & Muzika
 Telivizionet Live
 Video Klipe
 Ruzulltatet Sportive
 Mp3 Falass
 Mp3 RAP
 Kerkesa Muzikore
 Melodi Per Celular
icon_community.gif Argėtim-Zbavitje
 Video Humoristike
 Luani Lojra
 Dezing
 Poezi
 Gediche
 Argėtime
 Albumi Fotografik
 Tema tė Ndryshme
som_downloads.gif Shkarkime & Links
King-Rap Tolbar
Programe
Shkarko Scripte
Chat Programs
 Kėrko nė Forum
 Liderėt e forumit
 Ndihmė
 Kėrko
Moti Momental

Permbajta e ksaj faqe kerkon flash player per instalim kliko mbi ket tekst.


Futu nė chat

Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008
HTML clipboard
Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008

1. Bit Defender

2. Kaspersky

3. Eset NOD32

4. Trend Micro Antivirus

    plus AntiSpyware 

5. F-Secure Anti-Virus 

SMS Falas nga KING-RaP
Partnerėt
>>> AlBaZeMeR <<<

XoFaCe

->>Ks-MaX <<<---

->> KoSoVa.Li <<<---

 ->> Muzik-Anglisht <<<---

V.I.P Galeri

Top posters
kanuni
 
Xhebraili
 
vissari
 
El-Fuego
 
drini-89
 
RiRi
 
dj-baba
 
dosti
 
king
 
miri
 
Keywords
IP Addressa Juaj&Reklama
IP


Share | 
 

 Tablet i qėndrNga Dell

Shko poshtė 
AutoriMesazh
kanuni

avatar

Numri i postimeve : 1130
Join date : 10/06/2008

Character sheet
vissi: Lojra

MesazhTitulli: Tablet i qėndrNga Dell   Sun Nov 01, 2009 1:37 amTablet i qėndrNga Dell
vjen kompjuteri i parė tablet i ueshėm nga Dell
dedikuar pėr pėrdorim nė kushte tė vėshtira tė punės dhe me vete sjell ekranin prej 12.1 inēėsh multi-touch.
Pas kėtij emri bukur tė ēuditshėm Dell Latitude XT2 XFR fshihet njė kompjuter i fuqishėm. Bėhet fjalė pėr njė tablet i cili vjen me ekran 12.1 inēėsh me mundėsi multi-touch tė paketuar nė njė shtėpizė shumė tė qėndrueshme.

Kompjuteri ėshtė i dedikuar pėr pėrdoruesit tė cilėt punojnė nė kushte tė vėshtira atmosferike. Prodhuesi thekson rezistencėn e tij ndaj shiut, ndotjes, dridhjeve, temperaturave tė skajshme dhe rėnieve nga njė metėr lartėsi.


Specifikat pėrshijnė procesori Core 2 Duo SU9600 prej 1.6 MHz, nė tė mund tė integrohen deri nė 5 gigabajt DDR3 RAM, e pėr ruajtjen e tė dhėnave mund tė zgjidhet disku klasik prej 160 GB apo ai SSD prej 128 GB. Grafika e integruar ėshtė ajo GMA 4500MHD nga Intel, ka lexues tė shenjave tė gishtėrinjve, GPS dhe kamerė uebi.

Ēmimi fillestar i tabletit nė tregun amerikan ėshtė 3.600 dollarė, gjersa shitet me sistemin e ri operativ Windows 7 tė kompanisė Microsoft.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Tablet i qėndrNga Dell
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: ..:: INFORMATIKA ::.. :: Tė Rejat e Teknologjis-
Kėrce tek: