ForumPortaliGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi
...:::Meny Kryesore:::...
 Home
 Portali
 Forum
 Lista e Antarve
 Galeria
 Lajmet Flash
 Profili
 FAQ
 Testi I Dashuris
favoritos.gif Media & Muzika
 Telivizionet Live
 Video Klipe
 Ruzulltatet Sportive
 Mp3 Falass
 Mp3 RAP
 Kerkesa Muzikore
 Melodi Per Celular
icon_community.gif Argėtim-Zbavitje
 Video Humoristike
 Luani Lojra
 Dezing
 Poezi
 Gediche
 Argėtime
 Albumi Fotografik
 Tema tė Ndryshme
som_downloads.gif Shkarkime & Links
King-Rap Tolbar
Programe
Shkarko Scripte
Chat Programs
 Kėrko nė Forum
 Liderėt e forumit
 Ndihmė
 Kėrko
Moti Momental

Permbajta e ksaj faqe kerkon flash player per instalim kliko mbi ket tekst.


Futu nė chat

Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008
HTML clipboard
Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008

1. Bit Defender

2. Kaspersky

3. Eset NOD32

4. Trend Micro Antivirus

    plus AntiSpyware 

5. F-Secure Anti-Virus 

SMS Falas nga KING-RaP
Partnerėt
>>> AlBaZeMeR <<<

XoFaCe

->>Ks-MaX <<<---

->> KoSoVa.Li <<<---

 ->> Muzik-Anglisht <<<---

V.I.P Galeri

Top posters
kanuni
 
Xhebraili
 
vissari
 
El-Fuego
 
drini-89
 
RiRi
 
dj-baba
 
dosti
 
king
 
miri
 
Keywords
IP Addressa Juaj&Reklama
IP


Share | 
 

 Microsoft Windows 7 tani edhe nė trojet shqiptare

Shko poshtė 
AutoriMesazh
kanuni

avatar

Numri i postimeve : 1130
Join date : 10/06/2008

Character sheet
vissi: Lojra

MesazhTitulli: Microsoft Windows 7 tani edhe nė trojet shqiptare   Sun Nov 01, 2009 1:35 am


Microsoft Windows 7 tani edhe nė trojet shqiptare
Nėpėrmes kompanive dhe rrjeteve tė shitjes, kompania rajonale Login Systems do tė bėj shpėrndarjen e Windows 7 nė Maqedoni, Kosovė dhe Shqipėri.
Tė mėrkurėn Login Systems, qė ėshtė importues regjional dhe distributor i produkteve, zgjedhjeve tė teknologjisė sė komunikimit dhe informacionit , ka njoftuar se tani ėshtė gati tė bėj shpėrndarjen e sistemit operativ mė tė fundit tė Microsoft – Microsoft Windows 7. Lansimi botėror i Microsoft Windows 7 ėshtė bėrė nė tė njėjtėn kohė kur Login Systems ėshtė gati pėr shitje nė Kosovė, Maqedoni dhe Shqipėri.

Pėrdoruesit do tė mund tė blejnė sistemin operativ pėrmes blerjes sė kompjuterėve tė rinj nė versionin OEM tek partnerėt e Login Systems, pastaj edhe te kompanitė qė tashmė kanė Microsoft Volume Licensing apo pėrmes kopjeve individuale nė shitore tė elektronikės dhe kompjuterėve nė Kosovė e Maqedoni.

Kompania thekson se sistemi operativ, Windows 7 ėshtė produkt i nevojshėm dhe i sugjeruar nga miliona pėrdorues tė Microsoft nė mbarė botėn. Sipas saj, Windows 7 ėshtė sistem operativ i shpejt dhe i besueshėm me pėrparėsi teknike tė avancuara tė cilat vijnė nė edicione tė ndryshme: Windows 7 Starter, Windows 7 Home Premium, Windows 7 Professional, dhe Windows 7 Ultimate. Paraqitja e re lejon kontroll tė paarritshme tė kompjuterit nė mėnyrėn qė performansat dhe mirėmbajtje pėr pajisjet periferike si dhe pėr rrjetet e tjera kompjuterike.

Disa nga tiparet e Windows 7 janė funksione tė kapshme, taskmenu (shkėputje tė lehtė nga dritaret), Home Group (ndarje e fotografive, filma, dosje, shtypės dhe pajisje tė zakonshme nė rrjet, Pinn function (vendosja e dosjeve apo programeve nė taskmenu), incizimi i filmave dhe video materialeve tjera nga televizioni dhe kompjuteri me Windows Media Center, etj.

“Ne jemi tė kėnaqur tė ofrojmė Microsoft Windows 7 , sistemin operativ mė tė pėrdorur nė botė dhe vend”, ka thėnė Venko Gligorov nga Login Systems. “Pata mundėsinė ta pėrdor pėr ca kohė dhe mund tė them se nė mėnyrė dramatike ėshtė mė i mirė se Windows XP dhe Windows Vista. Ngrohtėsisht rekomandoj Windows 7 tek tė gjitha bizneset dhe pėrdoruesit individual”, ka shtuar ai.

“Tė gjitha ekipet tona fillojnė nga shitja, marketingu, teknologjia dhe departamentit tė logjistikės janė gati ti pėrgjigjen sfidave tė Microsoft Windows 7,” ka deklaruar Maya Talevska, menaxhere e produkteve pėr Microsoft nė Login Systems.

Sipas Talevska , tė interesuarit pėr Windows 7 do tė mundė tė vinė zyrat e Login Systems dhe tė provojnė Windows 7 nė paketėn e makinės provuese dhe tė binden vetė pse ėshtė aq ndryshe nga tė gjitha sistemet operative tė Microsoft tė mėhershme.

Login Systems
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Microsoft Windows 7 tani edhe nė trojet shqiptare
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: ..:: INFORMATIKA ::.. :: Tė Rejat e Teknologjis-
Kėrce tek: