ForumPortaliGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi
...:::Meny Kryesore:::...
 Home
 Portali
 Forum
 Lista e Antarve
 Galeria
 Lajmet Flash
 Profili
 FAQ
 Testi I Dashuris
favoritos.gif Media & Muzika
 Telivizionet Live
 Video Klipe
 Ruzulltatet Sportive
 Mp3 Falass
 Mp3 RAP
 Kerkesa Muzikore
 Melodi Per Celular
icon_community.gif Argėtim-Zbavitje
 Video Humoristike
 Luani Lojra
 Dezing
 Poezi
 Gediche
 Argėtime
 Albumi Fotografik
 Tema tė Ndryshme
som_downloads.gif Shkarkime & Links
King-Rap Tolbar
Programe
Shkarko Scripte
Chat Programs
 Kėrko nė Forum
 Liderėt e forumit
 Ndihmė
 Kėrko
Moti Momental

Permbajta e ksaj faqe kerkon flash player per instalim kliko mbi ket tekst.


Futu nė chat

Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008
HTML clipboard
Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008

1. Bit Defender

2. Kaspersky

3. Eset NOD32

4. Trend Micro Antivirus

    plus AntiSpyware 

5. F-Secure Anti-Virus 

SMS Falas nga KING-RaP
Partnerėt
>>> AlBaZeMeR <<<

XoFaCe

->>Ks-MaX <<<---

->> KoSoVa.Li <<<---

 ->> Muzik-Anglisht <<<---

V.I.P Galeri

Top posters
kanuni
 
Xhebraili
 
vissari
 
El-Fuego
 
drini-89
 
RiRi
 
dj-baba
 
dosti
 
king
 
miri
 
Keywords
IP Addressa Juaj&Reklama
IP


Share | 
 

 Facebook fiton dėmshpėrblim prej 711 milionė dollarėsh

Shko poshtė 
AutoriMesazh
kanuni

avatar

Numri i postimeve : 1130
Join date : 10/06/2008

Character sheet
vissi: Lojra

MesazhTitulli: Facebook fiton dėmshpėrblim prej 711 milionė dollarėsh   Sun Nov 01, 2009 1:27 amFacebook fiton dėmshpėrblim prej 711 milionė dollarėsh
Nė fillim tė pranverės pėrfaqėsuesit e rrjetit shoqėror online kanė fituar nė padinė kundėr tre spamerėve tė cilėt kishin vjedhur llogaritė e pėrdoruesve dhe kishin publikuar porositė e tyre. Tani gjykata kaliforniane ka sjellė vendimin e vet final.
Gjykata nė San Jose i ka pėrcaktuar njėrit prej tė dėnuarve nė proces, Sanford Wallace, i cili ėshtė i njohur si “Mbreti i Spamit”, qė Facebookut duhet t’i paguaj 711 milionė dollarė.

Kjo ėshtė vetėm njė nė vargun e padive spamerėve tė cilėn pėrfaqėsuesit e Facebook i kanė fituar, e definitivisht nuk ėshtė dėmshpėrblimi mė i madh tė cilin rrjeti online e ka fituar. Nė muajin nėntor tė vitit tė kaluar Facebook nga Adam Guerbueazi dhe kompania “Atlantis Blue Capital” ka fituar dėmshpėrblim prej 873 milionė dollarė.

Sa i pėrket “Mbretit tė Spamit”, kjo ėshtė padia e dytė e tij e humbur ndaj rrjeteve shoqėrore. Vitin e kaluar atij i ėshtė pėrcaktuar dėnimi prej 234 milionė dollarėsh nė proces tė cilin kundėr tij e kishte ngritur rrjeti MySpace. /Telegrafi/

www.facebook.com
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Facebook fiton dėmshpėrblim prej 711 milionė dollarėsh
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: ..:: INFORMATIKA ::.. :: Tė Rejat e Teknologjis-
Kėrce tek: