ForumPortaliGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi
...:::Meny Kryesore:::...
 Home
 Portali
 Forum
 Lista e Antarve
 Galeria
 Lajmet Flash
 Profili
 FAQ
 Testi I Dashuris
favoritos.gif Media & Muzika
 Telivizionet Live
 Video Klipe
 Ruzulltatet Sportive
 Mp3 Falass
 Mp3 RAP
 Kerkesa Muzikore
 Melodi Per Celular
icon_community.gif Argėtim-Zbavitje
 Video Humoristike
 Luani Lojra
 Dezing
 Poezi
 Gediche
 Argėtime
 Albumi Fotografik
 Tema tė Ndryshme
som_downloads.gif Shkarkime & Links
King-Rap Tolbar
Programe
Shkarko Scripte
Chat Programs
 Kėrko nė Forum
 Liderėt e forumit
 Ndihmė
 Kėrko
Moti Momental

Permbajta e ksaj faqe kerkon flash player per instalim kliko mbi ket tekst.


Futu nė chat

Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008
HTML clipboard
Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008

1. Bit Defender

2. Kaspersky

3. Eset NOD32

4. Trend Micro Antivirus

    plus AntiSpyware 

5. F-Secure Anti-Virus 

SMS Falas nga KING-RaP
Partnerėt
>>> AlBaZeMeR <<<

XoFaCe

->>Ks-MaX <<<---

->> KoSoVa.Li <<<---

 ->> Muzik-Anglisht <<<---

V.I.P Galeri

Top posters
kanuni
 
Xhebraili
 
vissari
 
El-Fuego
 
drini-89
 
RiRi
 
dj-baba
 
dosti
 
king
 
miri
 
Keywords
IP Addressa Juaj&Reklama
IP


Share | 
 

 Ultra laptop nga Acer pėr masa tė gjera

Shko poshtė 
AutoriMesazh
kanuni

avatar

Numri i postimeve : 1130
Join date : 10/06/2008

Character sheet
vissi: Lojra

MesazhTitulli: Ultra laptop nga Acer pėr masa tė gjera   Fri Oct 23, 2009 1:42 am


Ultra laptop nga Acer pėr masa tė gjera
Acer pėr fundin e kėtij viti po pėrgatit ultra laptopin interesant Aspire AS1410, njė kompjuter i cili nė dimensione tė netbookut megjithatė sjellė pak mė shumė fuqi dhe pajisje pėr njė ēmim tė pranueshėm.
Laptopi ka dimensione kompakte, pesha e tij ėshtė 1.4 kilogramė, e trashėsia prej njė inē, gjersa ekrani 11.6 inē ka rezolucion prej 1.366 x 768 piksela me ndriēim LED tė prapavijės.

Acer e ka pajisur kėtė laptop me procesorin Celeron SU2300 me takt punues 1.2 GHz (2 MB L2 cache) nė kombinim deri nė 4 GB DDR2 memorie dhe disk tė kapacitetit prej 160 apo 250 GB. Sistemi grafik ėshtė Intel GMA 4500MHD, e nė tė gjendet lexuesi i kartelave tė memories, rrjeti me dhe pa tela (802.11n), zmadhuese stereo dhe mbėshtetje pėr Dolby Sound Room, touchpad multitouch dhe dalje HDMI pėr video.

Bateria prej gjashtė qelish premton autonomi pune prej gjashtė orė, e Acer sė bashku me kompjuterin ofron edhe Windoės 7 Home Premium prej 64-bitėsh.

Kompjuteri do tė mund tė blihet nė disa ngjyra tė shtėpizės, derisa ēmimet do tė duhej tė fillojnė nga 399 dollarė.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Ultra laptop nga Acer pėr masa tė gjera
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: ..:: INFORMATIKA ::.. :: Tė Rejat e Teknologjis-
Kėrce tek: