ForumPortaliGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi
...:::Meny Kryesore:::...
 Home
 Portali
 Forum
 Lista e Antarve
 Galeria
 Lajmet Flash
 Profili
 FAQ
 Testi I Dashuris
favoritos.gif Media & Muzika
 Telivizionet Live
 Video Klipe
 Ruzulltatet Sportive
 Mp3 Falass
 Mp3 RAP
 Kerkesa Muzikore
 Melodi Per Celular
icon_community.gif Argėtim-Zbavitje
 Video Humoristike
 Luani Lojra
 Dezing
 Poezi
 Gediche
 Argėtime
 Albumi Fotografik
 Tema tė Ndryshme
som_downloads.gif Shkarkime & Links
King-Rap Tolbar
Programe
Shkarko Scripte
Chat Programs
 Kėrko nė Forum
 Liderėt e forumit
 Ndihmė
 Kėrko
Moti Momental

Permbajta e ksaj faqe kerkon flash player per instalim kliko mbi ket tekst.


Futu nė chat

Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008
HTML clipboard
Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008

1. Bit Defender

2. Kaspersky

3. Eset NOD32

4. Trend Micro Antivirus

    plus AntiSpyware 

5. F-Secure Anti-Virus 

SMS Falas nga KING-RaP
Partnerėt
>>> AlBaZeMeR <<<

XoFaCe

->>Ks-MaX <<<---

->> KoSoVa.Li <<<---

 ->> Muzik-Anglisht <<<---

V.I.P Galeri

Top posters
kanuni
 
Xhebraili
 
vissari
 
El-Fuego
 
drini-89
 
RiRi
 
dj-baba
 
dosti
 
king
 
miri
 
Keywords
IP Addressa Juaj&Reklama
IP


Share | 
 

 Kamera e uebit transmeton video me rezolucion HD

Shko poshtė 
AutoriMesazh
kanuni

avatar

Numri i postimeve : 1130
Join date : 10/06/2008

Character sheet
vissi: Lojra

MesazhTitulli: Kamera e uebit transmeton video me rezolucion HD   Thu Sep 24, 2009 2:05 pm


Kamera e uebit transmeton video me rezolucion HD
Sė shpejti na vjen USB nė versionin 3.0 dhe ėshtė krejtėsisht logjike tė priten produkte tė cilat do tė mbėshtesin bartjen e tė dhėnave mė shpejtėsi tė reja. Kompania Point Grey paraqet kamerėn e parė tė uebit tė kėtij lloji.
USB nė versionin 3.0 i ėshtė paraqitur publikut tė gjerė nė shtator tė vitit 2007, mirėpo produktet komerciale do tė paraqiten vetėm gjatė vitit tė ardhshėm. Kamera e parė e uebit e cila e mbėshtet standardin USB 3.0 ven nga punėtoria e kompanisė Point Grey.

Siē edhe ėshtė mundur tė pritet, bėhet fjalė vetėm pėr prototipin e produktit, mirėpo specifikat e kamerės janė mbresėlėnėse. Pėr shkak tė mbėshtetjes pėr USB 3.0 (shpejtėsia maksimale prej 4.8 Gbit/s) kamera e uebit ėshtė nė gjendje tė bart fotografi tė pakompresuar me rezolucion 1.920 x 1.080 piksela, dhe atė me 60 fps.

Sipas paralajmėrimeve, prototipi i kamerės Point Grey do tė duhej tė gjendej nė treg nė fund tė kėtij viti.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Kamera e uebit transmeton video me rezolucion HD
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: ..:: INFORMATIKA ::.. :: Tė Rejat e Teknologjis-
Kėrce tek: