ForumPortaliGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi
...:::Meny Kryesore:::...
 Home
 Portali
 Forum
 Lista e Antarve
 Galeria
 Lajmet Flash
 Profili
 FAQ
 Testi I Dashuris
favoritos.gif Media & Muzika
 Telivizionet Live
 Video Klipe
 Ruzulltatet Sportive
 Mp3 Falass
 Mp3 RAP
 Kerkesa Muzikore
 Melodi Per Celular
icon_community.gif Argėtim-Zbavitje
 Video Humoristike
 Luani Lojra
 Dezing
 Poezi
 Gediche
 Argėtime
 Albumi Fotografik
 Tema tė Ndryshme
som_downloads.gif Shkarkime & Links
King-Rap Tolbar
Programe
Shkarko Scripte
Chat Programs
 Kėrko nė Forum
 Liderėt e forumit
 Ndihmė
 Kėrko
Moti Momental

Permbajta e ksaj faqe kerkon flash player per instalim kliko mbi ket tekst.


Futu nė chat

Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008
HTML clipboard
Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008

1. Bit Defender

2. Kaspersky

3. Eset NOD32

4. Trend Micro Antivirus

    plus AntiSpyware 

5. F-Secure Anti-Virus 

SMS Falas nga KING-RaP
Partnerėt
>>> AlBaZeMeR <<<

XoFaCe

->>Ks-MaX <<<---

->> KoSoVa.Li <<<---

 ->> Muzik-Anglisht <<<---

V.I.P Galeri

Top posters
kanuni
 
Xhebraili
 
vissari
 
El-Fuego
 
drini-89
 
RiRi
 
dj-baba
 
dosti
 
king
 
miri
 
Keywords
IP Addressa Juaj&Reklama
IP


Share | 
 

 Twitter edhe mė tutje lufton kundėr sulmeve tė hakerėve

Shko poshtė 
AutoriMesazh
kanuni

avatar

Numri i postimeve : 1130
Join date : 10/06/2008

Character sheet
vissi: Lojra

MesazhTitulli: Twitter edhe mė tutje lufton kundėr sulmeve tė hakerėve   Sun Aug 16, 2009 1:44 am


Twitter edhe mė tutje lufton kundėr sulmeve tė hakerėve
Edhe pse kanė kaluar disa ditė nga sulmi mė i madh deri tani nė kėtė shėrbim jashtėzakonisht tė popullarizuar tė internetit, ekipi i Twitter raporton se po vazhdon mbrojtjen nga sulmet DDoS.
Siē edhe kemi raportuar, nė fund tė javės sė kaluar Twitter ka qenė shėnjestėr e sulmit tė hakerėve, me tė cilėn gjė shumica e pėrdoruesve nuk kanė mundur t’i qasen. Siē supozohet, edhe Twitter e Facebook si dhe disa shėrbime tjera tė internetit edhe mė tutje janė duke vazhduar tė janė viktima tė sulmeve tė hakerėve.

Ekspertėt e sigurisė tė Facebook kanė raportuar se sulmet e javės sė kaluar janė rezultat i sulmeve tė hakerėve tė drejtuara kah njė pėrdorues i vetėm i shėrbimit, blogerit gjeorgjian i cili fshihet prapa pseudonimit Cyxymu si dhe sulmi DdoS ka qenė i drejtuar drejtpėrsėdrejti nė tė.

Blogeri gjeorgjian Cyxymu nė pothuajse tė gjitha shėrbimet tė cilat i pėrdorė kritikon ashpėr autoritetet ruse pėr hapat qė ndėrmerr kundėr popullit tė tij dhe shtetit tė Gjeorgjisė.

Aktualisht Twitter me tė gjitha forcat po mundohet tė mbrohet nga sulmet e reja DDoS, prandaj shėrbimi apo disa pjesė tė caktuara tė pėrdoruesve kohė pak kohe nuk janė nė dispozicion.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Twitter edhe mė tutje lufton kundėr sulmeve tė hakerėve
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: ..:: INFORMATIKA ::.. :: Tė Rejat e Teknologjis-
Kėrce tek: