ForumPortaliGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi
...:::Meny Kryesore:::...
 Home
 Portali
 Forum
 Lista e Antarve
 Galeria
 Lajmet Flash
 Profili
 FAQ
 Testi I Dashuris
favoritos.gif Media & Muzika
 Telivizionet Live
 Video Klipe
 Ruzulltatet Sportive
 Mp3 Falass
 Mp3 RAP
 Kerkesa Muzikore
 Melodi Per Celular
icon_community.gif Argėtim-Zbavitje
 Video Humoristike
 Luani Lojra
 Dezing
 Poezi
 Gediche
 Argėtime
 Albumi Fotografik
 Tema tė Ndryshme
som_downloads.gif Shkarkime & Links
King-Rap Tolbar
Programe
Shkarko Scripte
Chat Programs
 Kėrko nė Forum
 Liderėt e forumit
 Ndihmė
 Kėrko
Moti Momental

Permbajta e ksaj faqe kerkon flash player per instalim kliko mbi ket tekst.


Futu nė chat

Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008
HTML clipboard
Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008

1. Bit Defender

2. Kaspersky

3. Eset NOD32

4. Trend Micro Antivirus

    plus AntiSpyware 

5. F-Secure Anti-Virus 

SMS Falas nga KING-RaP
Partnerėt
>>> AlBaZeMeR <<<

XoFaCe

->>Ks-MaX <<<---

->> KoSoVa.Li <<<---

 ->> Muzik-Anglisht <<<---

V.I.P Galeri

Top posters
kanuni
 
Xhebraili
 
vissari
 
El-Fuego
 
drini-89
 
RiRi
 
dj-baba
 
dosti
 
king
 
miri
 
Keywords
IP Addressa Juaj&Reklama
IP


Share | 
 

 61 pėr qind e tė rinjve vjedhin muzikė nga interneti

Shko poshtė 
AutoriMesazh
kanuni

avatar

Numri i postimeve : 1130
Join date : 10/06/2008

Character sheet
vissi: Lojra

MesazhTitulli: 61 pėr qind e tė rinjve vjedhin muzikė nga interneti   Sun Aug 16, 2009 1:43 am


61 pėr qind e tė rinjve vjedhin muzikė nga interneti
Studimi mė i ri i shkencėtarėve britanikė ka shfaqur disa tė dhėna bukur interesante si ajo qė 61 pėr qind e tė rinjve nė mes moshave 14 e 24 shkarkojnė muzikė nė formė tė paligjshme nga interneti si dhe secili prej tyre mesatarisht shkarkon nga 8.000 kėngė.
Studimi ėshtė kryer nga Universiteti Hertfordshire sipas kėrkesės sė UK Music, organizatės e cila pėrfaqėson muzikantėt britanikė dhe industrinė muzikore britanike nė pėrgjithėsi. Grupi nė shėnjestėr ka qenė ai me personat nė mes moshave 14 e 24 vjeē, e pėr nevoja tė studimit janė anketuar 1.808 veta.

Nga numri i pėrgjithshėm i tė anketuarve, 61 pėr qind e tyre kanė pranuar se shfrytėzojnė mėnyra tė paligjshme pėr shkarkim tė muzikės si rrjetet P2P (peer-to-peer) apo torrente, gjersa 83 pėr qind e tyre kanė pranuar se kėtė e bėjnė nė baza javore apo ditore.

Nė tė njėjtėn kohė, tė anketuarit tė cilėt merren me kėtė aktivitet kanė pranuar se nė mesatare posedojnė rreth 8.000 tituj muzikorė tė shkarkuar nėpėrmes kėtyre kanaleve.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
61 pėr qind e tė rinjve vjedhin muzikė nga interneti
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: ..:: INFORMATIKA ::.. :: Tė Rejat e Teknologjis-
Kėrce tek: