ForumPortaliGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi
...:::Meny Kryesore:::...
 Home
 Portali
 Forum
 Lista e Antarve
 Galeria
 Lajmet Flash
 Profili
 FAQ
 Testi I Dashuris
favoritos.gif Media & Muzika
 Telivizionet Live
 Video Klipe
 Ruzulltatet Sportive
 Mp3 Falass
 Mp3 RAP
 Kerkesa Muzikore
 Melodi Per Celular
icon_community.gif Argėtim-Zbavitje
 Video Humoristike
 Luani Lojra
 Dezing
 Poezi
 Gediche
 Argėtime
 Albumi Fotografik
 Tema tė Ndryshme
som_downloads.gif Shkarkime & Links
King-Rap Tolbar
Programe
Shkarko Scripte
Chat Programs
 Kėrko nė Forum
 Liderėt e forumit
 Ndihmė
 Kėrko
Moti Momental

Permbajta e ksaj faqe kerkon flash player per instalim kliko mbi ket tekst.


Futu nė chat

Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008
HTML clipboard
Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008

1. Bit Defender

2. Kaspersky

3. Eset NOD32

4. Trend Micro Antivirus

    plus AntiSpyware 

5. F-Secure Anti-Virus 

SMS Falas nga KING-RaP
Partnerėt
>>> AlBaZeMeR <<<

XoFaCe

->>Ks-MaX <<<---

->> KoSoVa.Li <<<---

 ->> Muzik-Anglisht <<<---

V.I.P Galeri

Top posters
kanuni
 
Xhebraili
 
vissari
 
El-Fuego
 
drini-89
 
RiRi
 
dj-baba
 
dosti
 
king
 
miri
 
Keywords
IP Addressa Juaj&Reklama
IP


Share | 
 

 Perkethime tekstesh online!

Shko poshtė 
AutoriMesazh
kanuni

avatar

Numri i postimeve : 1130
Join date : 10/06/2008

Character sheet
vissi: Lojra

MesazhTitulli: Perkethime tekstesh online!   Sat Jun 14, 2008 12:47 am

Te gjitheve na rastis qe te kemi nevoje te bejme nje perkethim te nje teksiti, por nuk jemi te afte ta bajme vet ate.....per kete mendon nje komunitet me vete http://www.cucumis.org/ me nje grup te rinjesh pothuajse nga e gjithe bota, edhe me shume gjuhe perfshire edhe shqipen qe bejne perkethimet tuaja ne kohe rekord.

Aktiviteti i tyre eshte vullnetar, por eshte cilesor ehde efikas...nqs doni te perketheni nje tekst ky eshte vendi i duhur.


Cfare eshte Cucumis?
Cucumis eshte nje web-site ku ju mund te publikoni tekste per tu kerkthyer nga komuniteti.
Mund te perkthesh dhe te kerkosh per te perkthyer?
Si funksionon?
Per te perdorur sherbimet e Cucumis,duhet te jesh anetar i rregistruar,fitoni pike kur ti perkthen nje tekst dhe ju duhen pike kur dergoni nje tekst per te perkthyer .
Po neqoftese une nuk flas nje gjuhe te huaj?
Kur nuk dini asnje gjuhe te huaj, ne ju lejojme te perdorni cucumis duke ju dhene 300 pike cdo 10 dite (ketem kur jeni ne linje dhe kur ju duhet me te vertete).
Sa mund te Kushtoje?
Falas. Cucumis bazohet ne shkembimet sherbimesh me vantazhe rreciproke.
DiƧka rreth cilesise se perkthimeve?
Te gjtha perkthimet vleresohen nga administruesit dhe specialistet. Nje anetar mund te behet "Specialist" per nje gjuhe kur ai ose ajo kane mbaruar nje sasi perkthimesh qe jane vleresuar me nje mesatare mbi 7/10. N.q.s don te jesh i sigurte rreth cilesise se nje perkthimi,mund te pyesesh vetem nje "Specialist" mund ta beje por do te kushtoje me shume pike.
Perse emrin e Cucumis?
Cucumis perkthen perafersisht si "Watermelon" nga Latinishtja,nje frut sferik si toka,plot jete dhe lumturi. Me rreth 3000 foles nga gjthe bota,ne shpresojme qe ky website do tju ndihmoje te njiheni Ƨdo njerin nga ju.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Perkethime tekstesh online!
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: ..:: INFORMATIKA ::.. :: Tutorials & Mesime-
Kėrce tek: