ForumPortaliGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi
...:::Meny Kryesore:::...
 Home
 Portali
 Forum
 Lista e Antarve
 Galeria
 Lajmet Flash
 Profili
 FAQ
 Testi I Dashuris
favoritos.gif Media & Muzika
 Telivizionet Live
 Video Klipe
 Ruzulltatet Sportive
 Mp3 Falass
 Mp3 RAP
 Kerkesa Muzikore
 Melodi Per Celular
icon_community.gif Argėtim-Zbavitje
 Video Humoristike
 Luani Lojra
 Dezing
 Poezi
 Gediche
 Argėtime
 Albumi Fotografik
 Tema tė Ndryshme
som_downloads.gif Shkarkime & Links
King-Rap Tolbar
Programe
Shkarko Scripte
Chat Programs
 Kėrko nė Forum
 Liderėt e forumit
 Ndihmė
 Kėrko
Moti Momental

Permbajta e ksaj faqe kerkon flash player per instalim kliko mbi ket tekst.


Futu nė chat

Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008
HTML clipboard
Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008

1. Bit Defender

2. Kaspersky

3. Eset NOD32

4. Trend Micro Antivirus

    plus AntiSpyware 

5. F-Secure Anti-Virus 

SMS Falas nga KING-RaP
Partnerėt
>>> AlBaZeMeR <<<

XoFaCe

->>Ks-MaX <<<---

->> KoSoVa.Li <<<---

 ->> Muzik-Anglisht <<<---

V.I.P Galeri

Top posters
kanuni
 
Xhebraili
 
vissari
 
El-Fuego
 
drini-89
 
RiRi
 
dj-baba
 
dosti
 
king
 
miri
 
Keywords
IP Addressa Juaj&Reklama
IP


Share | 
 

 Shqiptarė pėr interes

Shko poshtė 
AutoriMesazh
vissariNumri i postimeve : 163
Join date : 03/01/2009
Age : 28
Location : kosovo

MesazhTitulli: Shqiptarė pėr interes   Thu Jan 08, 2009 7:24 pm


Njė lloj biznesi qė ka lulėzuar dhjetė vitet e fundit ėshtė edhe tė kėnduarit, ku pėr arsye pėrfitimi dhjetėra njerėz kanė zgjedhur kėtė rrugė, edhe pse mund tė mos kenė prirje pėr kėndim.

Pėr tė depėrtuar nė treg, ata kanė gjetur mėnyra tė ndryshme. Disa kėngėtarė edhe pse nė fillimet e karrierės sė tyre s’kanė ditur asnjė fjalė shqip, pėr tė pėrfituar mė tepėr publik, famė dhe para, janė bėrė “kėngėtarė shqiptarė”.

Fjalėt e para nė shqip qė mėsoi Bertan Asllani, kanė qenė tekstet e kėngėve nė gjuhėn shqipe, ku ai gjeti terren pėr tė vepruar.

Adrian Gaxha nė fillimet e kėndimit nuk lidhte dot dy fjalė nė gjuhėn shqipe. Duke kėnduar herė shqip e herė maqedonisht dhe duke u munduar qė tė fitoj sa mė shumė popullaritet, ai e pa se me kėngėn nė gjuhėn shqipe mund tė ecte mė shpejt pėrpara.

Big Mama qė “bėn emisione pėr kulturėn shqiptare” nė emisionet televizive maqedonase deklarohet “gjysmė shqiptare e gjysmė turke”, ndėrsa nė emisionet nė gjuhėn shqipe, si patriote e kulluar.

Edhe Altuna Sejdiu – Tuna, e gjetur “mes dy zjarreve”, ia mėsyn nga tė dyja anėt, por pėrsėri mė tepėr depėrton me kėngėt nė gjuhėn shqipe. Pas konkurrimit pėr nė Evrovizion, njė vit mė parė, Tuna i akuzoi organizatorėt se nė momentin e konkurrimit ia kanė prishur zėrimin dhe nė vesh nuk i ka mbėrritur muzika.

Edhe pse muzika i ka tė pėrbashkėta notat, muzikantėt mendojnė se nė kohėn e sotme, mbizotėron vetėm pėrfitimi e asgjė mė tepėr.

“E gjithė kjo ėshtė komercializėm, nė pyetje ėshtė vetėm biznesi e asgjė mė shumė. Kėndohet nė play back e jo live”, thotė violisti Blerim Grubi.

Grubi sqaron se me anė tė emisioneve televizive qė mbahen nė Shqipėri, ku dhe kėndohet ‘live’, gjėrat kanė nisur tė ndryshojnė, ndėrsa nė Maqedoni bastardimi po vazhdon dhe mė tej.

“Nuk kemi kritikė tė mirėfilltė dhe lejohet qė ēdo gjė tė transmetohet nė televizion”, tha Grubi, duke shtuar se tregu shqiptar ėshtė shumė mė i madh se ai maqedonas, ndaj dhe hapėsira e kėtyre kėngėtarėve ėshtė mė e madhe. /lajm/
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Shqiptarė pėr interes
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: .:: Kultura ::. :: V.I.P News-
Kėrce tek: