ForumPortaliGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi
...:::Meny Kryesore:::...
 Home
 Portali
 Forum
 Lista e Antarve
 Galeria
 Lajmet Flash
 Profili
 FAQ
 Testi I Dashuris
favoritos.gif Media & Muzika
 Telivizionet Live
 Video Klipe
 Ruzulltatet Sportive
 Mp3 Falass
 Mp3 RAP
 Kerkesa Muzikore
 Melodi Per Celular
icon_community.gif Argėtim-Zbavitje
 Video Humoristike
 Luani Lojra
 Dezing
 Poezi
 Gediche
 Argėtime
 Albumi Fotografik
 Tema tė Ndryshme
som_downloads.gif Shkarkime & Links
King-Rap Tolbar
Programe
Shkarko Scripte
Chat Programs
 Kėrko nė Forum
 Liderėt e forumit
 Ndihmė
 Kėrko
Moti Momental

Permbajta e ksaj faqe kerkon flash player per instalim kliko mbi ket tekst.


Futu nė chat

Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008
HTML clipboard
Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008

1. Bit Defender

2. Kaspersky

3. Eset NOD32

4. Trend Micro Antivirus

    plus AntiSpyware 

5. F-Secure Anti-Virus 

SMS Falas nga KING-RaP
Partnerėt
>>> AlBaZeMeR <<<

XoFaCe

->>Ks-MaX <<<---

->> KoSoVa.Li <<<---

 ->> Muzik-Anglisht <<<---

V.I.P Galeri

Top posters
kanuni
 
Xhebraili
 
vissari
 
El-Fuego
 
drini-89
 
RiRi
 
dj-baba
 
dosti
 
king
 
miri
 
Keywords
IP Addressa Juaj&Reklama
IP


Share | 
 

 te transferojm nji Forum prej njė hosti nė host tjeter mes /ssh/putty

Shko poshtė 
AutoriMesazh
kanuni

avatar

Numri i postimeve : 1130
Join date : 10/06/2008

Character sheet
vissi: Lojra

MesazhTitulli: te transferojm nji Forum prej njė hosti nė host tjeter mes /ssh/putty   Sat Jun 14, 2008 12:30 am

Si te transferojm nji Forum prej njė hosti nė host tjeter mes /ssh/putty

Transferim duke perdorur SSH putty


Njėherė ne hostin e ri UPLOAD bejme fajllat e VB dhe templatin qe kemi perdor per se fundi….
Uploadojm vbulletin.sql (backupin) ne ndonjė folder ne ftp …

Downloadojm putty : http://www.chiark.greenend.org.uk/~sgtatham/putty/download.html
hapim putty:
te Host : www.hostjuaj.com
Username: XXXXXX
password:XXXXXX

dhe hyjm :
Japim kėtė komand : mysql -u user -p dbname < {path}/backup.sql

user : username I database ….
dbname: emni database
path: folderi ne te cilin keni backup.sql

pastaj putty ju kerkon te jepni pasin e mysql Pasi qe ta jepni nji koh te shkurt prisni dhe backupin importohet ne mySql tuaj….
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
te transferojm nji Forum prej njė hosti nė host tjeter mes /ssh/putty
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: ..:: INFORMATIKA ::.. :: Tutorials & Mesime-
Kėrce tek: