ForumPortaliGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi
...:::Meny Kryesore:::...
 Home
 Portali
 Forum
 Lista e Antarve
 Galeria
 Lajmet Flash
 Profili
 FAQ
 Testi I Dashuris
favoritos.gif Media & Muzika
 Telivizionet Live
 Video Klipe
 Ruzulltatet Sportive
 Mp3 Falass
 Mp3 RAP
 Kerkesa Muzikore
 Melodi Per Celular
icon_community.gif Argėtim-Zbavitje
 Video Humoristike
 Luani Lojra
 Dezing
 Poezi
 Gediche
 Argėtime
 Albumi Fotografik
 Tema tė Ndryshme
som_downloads.gif Shkarkime & Links
King-Rap Tolbar
Programe
Shkarko Scripte
Chat Programs
 Kėrko nė Forum
 Liderėt e forumit
 Ndihmė
 Kėrko
Moti Momental

Permbajta e ksaj faqe kerkon flash player per instalim kliko mbi ket tekst.


Futu nė chat

Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008
HTML clipboard
Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008

1. Bit Defender

2. Kaspersky

3. Eset NOD32

4. Trend Micro Antivirus

    plus AntiSpyware 

5. F-Secure Anti-Virus 

SMS Falas nga KING-RaP
Partnerėt
>>> AlBaZeMeR <<<

XoFaCe

->>Ks-MaX <<<---

->> KoSoVa.Li <<<---

 ->> Muzik-Anglisht <<<---

V.I.P Galeri

Top posters
kanuni
 
Xhebraili
 
vissari
 
El-Fuego
 
drini-89
 
RiRi
 
dj-baba
 
dosti
 
king
 
miri
 
Keywords
IP Addressa Juaj&Reklama
IP


Share | 
 

 Si te fusesh faqen ne Motoret e kerkimit?

Shko poshtė 
AutoriMesazh
kanuni

avatar

Numri i postimeve : 1130
Join date : 10/06/2008

Character sheet
vissi: Lojra

MesazhTitulli: Si te fusesh faqen ne Motoret e kerkimit?   Sat Jun 14, 2008 12:28 am

Ne Google mund ta vendosesh ketu: http://www.google.com/addurl/?continue=/addurl

Ketu ti regjistron faqen tende dhe nga ky moment faqja e jote behet e njohur per Google. Ne kete menyre kur te kerkojne vizitoret faqen tende nepermjet Google, do ta kene te thjeshte. Po ashtu edhe robotet e Google (GoogleBots) do te nisin kerkimin per faqen tende e do ta gjejne.
Sidoqofte menyra me e mire dhe me e sigurt eshte sikur ti te vendosesh linqe neper faqe te tjera (si psh. ne Forume...) ose te shkembesh linqe. Sa me te medhaja te jene keto faqe, aq me shume pozicion te mire do te ze faqja jote ne rezultatet e kerkimit. Google po ashtu mat madhesite e faqeve me ate qe quhet "Google Pagerank". Pagerank bazohet ne ate qe thash me siper, pra ne numrin e linqeve qe ti ke ne faqet tjera e ne madhesine e ketyre faqeve ku e ke vendosur faqen, si psh. ne nje faqe qe ka Pagerank 7 ka me shume vlere se disa faqe tjera qe kane Pagerank 1 (Pagerank fillon nga 1 dhe shkon deri ne 10). Forumi i vjeter (www.ForumKatolik.com) ka pasur Pagerank 7.

Gjithashtu me rendesi eshte edhe regjistrimi ne Dmoz.org.

Robotet e MSN Search quhet MSNBot, ndersa ato te Yahoo! quhen Yahoo!Slurp, ndersa regjistrimi ne direktorite e Yahoo! dhe ne MSN eshte me pagese.

Regjistrimi normal per futjen e faqes tende ne kerkimet e roboteve te Yahoo! dhe te MSN eshte ashtu si edhe per Google, pra falas dhe i menjehereshem.
Per Yahoo! http://search.yahoo.com/info/submit.html
Per MSN http://search.msn.com/docs/submit.aspx?FORM=WSDD2
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Si te fusesh faqen ne Motoret e kerkimit?
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: ..:: INFORMATIKA ::.. :: Tutorials & Mesime-
Kėrce tek: