ForumPortaliGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi
...:::Meny Kryesore:::...
 Home
 Portali
 Forum
 Lista e Antarve
 Galeria
 Lajmet Flash
 Profili
 FAQ
 Testi I Dashuris
favoritos.gif Media & Muzika
 Telivizionet Live
 Video Klipe
 Ruzulltatet Sportive
 Mp3 Falass
 Mp3 RAP
 Kerkesa Muzikore
 Melodi Per Celular
icon_community.gif Argėtim-Zbavitje
 Video Humoristike
 Luani Lojra
 Dezing
 Poezi
 Gediche
 Argėtime
 Albumi Fotografik
 Tema tė Ndryshme
som_downloads.gif Shkarkime & Links
King-Rap Tolbar
Programe
Shkarko Scripte
Chat Programs
 Kėrko nė Forum
 Liderėt e forumit
 Ndihmė
 Kėrko
Moti Momental

Permbajta e ksaj faqe kerkon flash player per instalim kliko mbi ket tekst.


Futu nė chat

Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008
HTML clipboard
Top 5 softuerėt antivirus pėr 2008

1. Bit Defender

2. Kaspersky

3. Eset NOD32

4. Trend Micro Antivirus

    plus AntiSpyware 

5. F-Secure Anti-Virus 

SMS Falas nga KING-RaP
Partnerėt
>>> AlBaZeMeR <<<

XoFaCe

->>Ks-MaX <<<---

->> KoSoVa.Li <<<---

 ->> Muzik-Anglisht <<<---

V.I.P Galeri

Top posters
kanuni
 
Xhebraili
 
vissari
 
El-Fuego
 
drini-89
 
RiRi
 
dj-baba
 
dosti
 
king
 
miri
 
Keywords
IP Addressa Juaj&Reklama
IP


Share | 
 

 Si t'i iket SPAM nė Gmail

Shko poshtė 
AutoriMesazh
kanuni

avatar

Numri i postimeve : 1130
Join date : 10/06/2008

Character sheet
vissi: Lojra

MesazhTitulli: Si t'i iket SPAM nė Gmail   Sat Jun 14, 2008 12:26 am

Sean Reifschneider shkruan mbi pėrvojen e tij me SPAM nė GMail (ndryshe njihet si Giga Mail ose Google Mail). Reifschneider i ka pesė adresa nė Gmail. Tre tė parat pranojnė prej 25 deri mė 36 SPAM porosi nė ditė ndėrsa dy tė tjerat asnjė. Sipas Reifschneider kjo ka tė bėjė me vet emrin e adresės. Pėr tre adresat tė cilat pranojnė SPAM, emri ėshtė i zakonshėm dhe pėrmban disa numra ose ėshtė njė fjalė e zakonshme e shkruar gabimisht nė gjuhėn Angleze. Nga ana tjetėr dy adresat e pastėrta kanė emra tė pazakonshėm. Njėra nga ato e ka emirn e gjeneruar me AGP, gjenerator tė fjalėkalimeve, ndėrsa tjetra ėshtė kombinim i dy fjalėve tė shkurtėra nė gjuhėn Angleze. Kjo tregon qė dėrguesit e SPAM pėrdorin sulme tė tipit "fjalorė" pėr tė dėrguar porositė e tyre. Megjithėse postimi i Reifschneider ka tė bėjė vetėm me Gmail nuk do tė ishte e pamundur qė e njejta gjė punon edhe nė shėrbime tjera si Yahoo! dhe Hotmail.http://www.tummy.com/journals/entrie...0041219_224403
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Si t'i iket SPAM nė Gmail
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: ..:: INFORMATIKA ::.. :: Tutorials & Mesime-
Kėrce tek: